Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch Getty Images / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Rosjanin wbił szpilę Stochowi. "Może nie lubi u nas być, bo nie stał na podium"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po ostatnim weekendzie niekorzystnie na temat Niżnego Tagila wypowiedział się Kamil Stoch. - Jadę tam, bo muszę - mówił Polak. Słowa te dotarły również do oficera prasowego Pucharu Świata w tym rosyjskim mieście.

- Nie przepadam za tamtym miejscem. Skocznia jest w porządku, ale podróż i to, jak wszystko tam wygląda, niezbyt przypada mi do gustu. Nie będę ukrywał: jadę tam, bo muszę - tak na temat konkursów w Niżnim Tagile mówił w niedzielę na łamach skijumping.pl Kamil Stoch (więcej TUTAJ). 

Słowa te dotarły również do dalekiej Rosji. - Oczywiście czytałem opinię Kamila Stocha. A może on i inni polscy skoczkowie, nie lubi u nas być, bo nigdy nie stał tu na podium? - przyznał w rozmowie ze Sport.pl Andrey Kashcha, oficer prasowy Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Po chwili Rosjanin przypomniał dwa miejsca Piotra Żyły na podium przed rokiem i zapewnił, że "ma nadzieję" na zwycięstwo jednego z Polaków.

Skocznia w Niżnym Tagile rzeczywiście była długo przeklęta dla polskich skoczków. Obiekt znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata w 2014 roku. Przez trzy pierwsze sezony, w sześciu konkursach, żaden z Polaków nie trafił na podium. Klątwę przełamał Żyła, który przed rokiem najpierw był drugi, a następnego dnia trzeci.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Efektowny rajd przez całe boisko holenderskiego amatora

Kashcha dodatkowo chwalił obiekt w Niżnym Tagile i zapewnił, że problemów z silnym wiatrem tym razem nie będzie. - Niżny Tagił gwarantuje prawdziwą zimę z naturalnym śniegiem i świetnie przygotowaną skocznią, a do tego brak silnego wiatru dzięki siatce, która go blokuje. Mam nadzieję, że po zawodach w Wiśle i Ruce rozumiecie, jak ważne jest to dla sportowców - dodał Rosjanin.

Rywalizacja na skoczni w Niżnym Tagile rozpocznie się w piątek od kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego. W niedzielę zawodników czekają najpierw kwalifikacje, a następnie drugi konkurs indywidualny.

Czytaj teżSkoki narciarskie. Puchar Świata. Thomas Markeng odesłany z Rosji. Noc spędził na lotnisku

Program Pucharu Świata w Niżnym Tagile (godz. czasu polskiego):

6 grudnia, piątek
Oficjalny trening - godz. 13:30
Kwalifikacje - 15:30

7 grudnia, sobota
Seria próbna - 14:30
Pierwszy konkurs indywidualny - 15:30

8 grudnia, niedziela
Kwalifikacje - 14:00
Drugi konkurs indywidualny - 15:30

Czy Kamil Stoch stanie w ten weekend na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • surge Zgłoś
  Jestem zaskoczony wypowiedzią Stocha. Jeszcze żeby powiedział, że skocznia mu nie leży to ok, ale on odniósł się do miejscowości. Ludzie którzy ją zamieszkują, mogli się poczuć
  Czytaj całość
  urażeni. Kamil chyba zapomniał, że od gwiazdy sportu jednak wymaga się nieco więcej, także poza skocznią. Reakcja strony rosyjskiej mnie wcale nie dziwi.
  • Marecki CS Zgłoś
   W sumie Rosjanin powiedział prawdę, bo żaden zawodnik z "topu" nie przepada za miejscem, w którym nie odniósł żadnego sukcesu. A tłumaczenia, że skocznia jest ok, tylko
   Czytaj całość
   wszystko inne nie, to jest takie "uciekanie" od prawdy.
   • yhym1920 Zgłoś
    O kurde. Pocisk!!!! Kamil teraz nie zaśnie. Swoją drogą, wszystko do czasu drogi towarzyszu
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL