Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaNewspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Żyła znów zaskoczył. O co mu chodziło?

Dawid Borek
Dawid Borek
Po kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile Piotr Żyła udzielił wywiadu, po którym wiemy tyle, że... nic nie wiemy. O co chodziło reprezentantowi Polski?

Piotr Żyła nie zachwycił w kwalifikacjach do sobotniego konkursu PŚ 2019/2020 w Niżnym Tagile. Poleciał tylko 112,5 metra, kończąc zmagania na 29. miejscu. To nie jest dobry prognostyk przed zawodami indywidualnymi w Rosji.

- Jak mi się tutaj skakało… W zasadzie dobrze, ale krótko. Troszkę błędów tutaj popełniałem, ale jutro będę się starał ich nie popełniać - powiedział Kacprowi Merkowi z Eurosportu.

W Kuusamo Żyła mówił, że jedzie do Niżnego Tagiłu z optymizmem. Podkreślał, że leży mu miejscowa skocznia, na której przed rokiem dwukrotnie wywalczył miejsca na podium. W piątek tak kolorowo już nie było.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

- To nie jest kwestia wiatru raczej. To jest kwestia czegoś innego. Mniej więcej wiem czego. Jutro będę się starał to poprawić - kontynuował Żyła. - Jakiś detal techniczny, tak? - dopytywał Merk. - Nie - odparł z uśmiechem na ustach skoczek. - Nastawienie? - dopytywał dziennikarz. - Można tak powiedzieć - zripostował Żyła.

Dodał, że przed kwalifikacjami nie narzekał na niewyspanie, a zapytany o ogólne wrażenia z Niżnego Tagiłu odpowiedział: - A podoba mi się tutaj. - Zdecydowanie? - wypytywał Merk. - Tak - odpowiedział, śmiejąc się, Żyła.

W Niżnym Tagile zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Pierwszy odbędzie się w sobotę (początek o 15:30), drugi w niedzielę (start także o 15:30).

Zobacz też:
Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Kamil Stoch: Wykonałem solidną robotę
Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Nie tylko Stoch kręcił nosem. Media odpuściły Rosję, wyjątkiem Polacy

Czy Żyła w sobotnim konkursie PŚ zamelduje się na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "...udzielił wywiadu, po którym wiemy tyle, że... nic nie wiemy" - mówią, że kto mało wie, ten dobrze śpi!Wychodzi na to, że najważniejszym był ten jakiś Merk. Może to
  Czytaj całość
  on chciał wszystko powiedzieć, a Żyła nie dawał mu podstaw/pretekstu?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL