Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz YouTube / TVP Sport / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki narciarskie. Ten film robi furorę w sieci. Zobacz pierwszy raz Adama Małysza na Wielkiej Krokwi (wideo)

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
27 stycznia 1996 roku Adam Małysz - jeszcze bez wąsów - zadebiutował w Pucharze Świata w Zakopanem. W konkursie zajął 9. miejsce. Film z zawodów robi furorę w sieci.

Film z konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem z 1996 roku opublikowano na stronie TVP Sport. Zawody zakończyły się zwycięstwem Primoza Peterki, a Adam Małysz sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu. Dzień później Polak zajął szóstą pozycję. Były to jego pierwsze konkursy PŚ przed polską publicznością.

Wideo robi furorę w sieci. 18-letni Małysz - w różowym kombinezonie i jeszcze bez wąsów - oddał skoki na odległość 121 i 115 metrów. Wielka Krokiew nie przypominała tego obiektu, jakim jest obecnie. Zainteresowanie kibiców również było zdecydowanie mniejsze. 

Wąsy są znakiem rozpoznawczym Małysza. Gdy Polak kończył karierę, fani i rywale ze skoczni specjalnie dla niego zapuszczali wąsy. Dlatego wideo z czasów, gdy skoczek z Wisły jest bez nich, jest coraz bardziej popularne w internecie.

Małysz w swojej karierze zdobył trzy srebrne i jeden brązowy medal igrzysk olimpijskich. Był czterokrotnym mistrzem świata i cztery razy sięgnął po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zobacz także:
Piotr Żyła: W pewnym momencie dałem się zwariować. Teraz mam to gdzieś
Kamil Stoch: Niepotrzebnie gadałem głupoty

ZOBACZ WIDEO Adam Małysz czy Kamil Stoch? Martin Schmitt zabrał głos ws. porównywania polskich skoczków

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL