Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tara-Geraghty-Moats podczas upadku na skoczni w LillehammerYouTube / Na zdjęciu: Tara-Geraghty-Moats podczas upadku na skoczni w Lillehammer

Skoki Narciarskie. Groźny upadek Amerykanki w Lillehammer (wideo)

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Tara-Geraghty-Moats miała bardzo groźnie wyglądający upadek w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata w Lillehammaer. Amerykanka straciła kontrolę nad nartami i uderzyła z dużą siłą w zeskok. 26-latka doznała obrażeń twarzy.

Amerykanka Tara-Geraghty-Moats nie będzie najlepiej wspominać piątkowych kwalifikacji w Lillehammer. Nie dość, że nie udało się jej awansować do sobotnich zawodów, to mocno się poturbowała.

Zawodniczka trafiła na złe warunki i musiała oddawać skok przy wietrze z tyłu skoczni.

Szczere słowa Piotra Żyły. "Mam to gdzieś. Czytaj więcej--->>>

Po wyjściu z progu 26-latka straciła równowagę i zaczęła spadać w dół. Amerykanka z dużą siłą uderzyła w zeskok, wszystko przy prędkości około 90 kilometrów na godzinę.

Zawodniczka na plecach dojechała w dół zeskoku, nie straciła też przytomności przez uderzenie, jednak wcześniej doznała obrażeń twarzy, na której pojawiła się krew. Przy skoczkini szybko pojawili się medycy z noszami, jednak nie były one potrzebne.

Według informacji podawanych przez FIS, Amerykanka nie doznała poważniejszych obrażeń i wszystko zakończyło się na obtarciach i stłuczeniach.

Zobacz pierwszy skok Adama Małysza na Wielkiej Krokwi w PŚ--->>>

Kwalifikacje wygrała reprezentantka gospodarzy, najlepsza skoczkini świata, Maren Lundby.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL