Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryoyu Kobayashi Newspix / Matic Ritonja / Sportida/ Pixathlon / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi

Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Michal Doleżal: Punkty dla Kobayashiego to żart

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Sytuacja z pierwszej serii niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile, kiedy Ryoyu Kobayashi otrzymał niezrozumiałą rekompensatę za wiatr, wzburzyła środowisko skoków narciarskich. Głos zabrał także trener Polaków Michal Doleżal.

Przypomnijmy raz jeszcze: w pierwszej serii niedzielnych zawodów w Niżnym Tagile, Ryoyu Kobayashi pofrunął na odległość 133,5 metra i - choć wyraźnie było widać noszenie w końcowej fazie skoku - otrzymał aż 7,7 punktu rekompensaty za, w teorii, niekorzystny wiatr (WIĘCEJ). Żaden z 50 skoczków, poza Kobayashim, nie dostał w I serii punktów za niekorzystne warunki. 

- Punkty dla Ryoyu Kobayashiego to żart. Niemożliwe, żeby w takich warunkach odleciał tak daleko. Nie chcę jednak o tym więcej rozmawiać, ponieważ dla nas ważne są skoki - skomentował Michal Doleżal w rozmowie z portalem skijumping.pl. 

Trener Polaków nie chciał jednak skupiać się na rywalach, bo sam ma o czym myśleć. W niedzielę najlepszym z jego podopiecznych był Kamil Stoch, ale zajął on dopiero 15. miejsce. - Z naszej perspektywy wygląda to dobrze, natomiast zawodnik nie ma odpowiedniego czucia na skoczni. To trudna sytuacja dla obu stron. Wszyscy, nie tylko Kamil, chcemy lepszych wyników od początku sezonu. Musimy podchodzić do tego pozytywnie i skoncentrować się na następnych zawodach, bo stać nas na więcej - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez skijumping.pl. 

Podopieczni Michala Doleżala już za tydzień będą mieli okazję do rehabilitacji. Kolejnym przystankiem dla skoczków będzie Klingenthal. Trener ogłosił, że kadra do Niemiec uda się w takim samym składzie, w jakim wystąpiła w Niżnym Tagile (WIĘCEJ).

Czytaj także: Puchar Świata Niżny Tagił 2019. Skoki narciarskie pokazały swoje gorsze oblicze

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"Oglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Czy śledzisz sezon 2019/20 w skokach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL