Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Andre TandeWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Daniel Andre Tande

Skoki narciarskie. Puchar Świata Klingenthal 2019. Problemy Daniela Andre Tande. Ma spuchniętą kostkę

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Start Daniela Andre Tande w Klingenthal jest zagrożony. Norweg doznał drobnego urazu kostki, z powodu którego zrezygnował z udziału w drugiej serii treningowej w piątek. Zajęli się nim fizjoterapeuci.

Daniel Andre Tande to aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg zwyciężył w otwierającym sezon konkursie w Wiśle, a także tydzień później w Kuusamo. Aktualnie w swoim dorobku ma 260 punktów.

Nie wiadomo jednak, czy w Klingenthal będzie mógł powalczyć o poprawienie swojego wyniku. Jak poinformował portal skijumping.pl podczas przygotowań do skoku w pierwszej serii treningowej, przypadkiem został uderzony nartą w lewą kostkę.

Zdołał oddać jeden skok na Vogtlandarenie (HS140), w którym osiągnął 122,5 metra, co dało mu dopiero 31. miejsce w klasyfikacji. Opuścił zeskok kulejąc i z wyraźnym grymasem bólu na twarzy.

Norweg zrezygnował z udziału w drugiej serii. Zajęli się nim fizjoterapeuci, którzy obłożyli mu opuchniętą kostkę lodem. W przypadku nieuzyskania kwalifikacji do niedzielnego konkursu, Tandemu pozostałaby jedynie nadzieja na udział w sobotniej drużynówce.

Czytaj także:
Ciężkie czasy dla Markusa Eisenbichlera. Mistrz świata zupełnie bez formy
Niemcy szykują sprzętową rewolucję. Jest odpowiedź na buty Polaków

ZOBACZ WIDEO Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowaKliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Czy Daniel Andre Tande zwycięży w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 19/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL