Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Kamil Stoch i Dawid KubackiNewspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu od lewej: Kamil Stoch i Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. PŚ w Klingenthal. Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki będą reprezentować Polskę podczas drugiego konkursu drużynowego w sezonie 2019/2020.

Trener Michal Doleżal ogłosił skład na sobotnią drużynówkę w Klingenthal. Nie ma w nim żadnych zaskoczeń, gdyż obejrzymy dokładnie tę samą drużynę, która skakała w Wiśle czyli: Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Kamila Stocha oraz Dawida Kubackiego.

Czytaj także: Skoki narciarskie. PŚ w Klingenthal. Czas na jeden z największych come backów? Schlierenzauer znów zaczyna się liczyć

Polakom w Klingenthal idzie jak do tej pory przeciętnie. W żadnym z dwóch treningów nie zdołali wejść do czołowej "10". W pierwszym najlepszy był Dawid Kubacki, który zajął 13. miejsce, a tuż za nim, na 15. pozycji uplasował się Piotr Żyła. Kompletnie nie poszło za to Kamilowi Stochowi, który zajął 54. lokatę. Nieco lepiej było na II treningu, w którym nasza czołowa czwórka w osobach Żyły, Stocha, Wolnego oraz Kubackiego uplasowała się odpowiednio na 18., 19., 21. oraz 22. miejscu. 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Klingenthal 2019. Ryoyu Kobayashi dwukrotnie najlepszy na treningach. Polacy średnio

Znaczna poprawa nastąpiła natomiast w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu. Tam 3. miejsce po świetnym skoku zajął Żyła, zaś w czołowej "10" znalazł się jeszcze Kubacki (7. miejsce).

Początek konkursu drużynowego w Klingenthal zaplanowany jest na sobotę, na godzinę 16:00. Tekstową relację live przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowa

Które miejsce zajmą Polacy w drużynówce w Klingenthal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL