Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wskaźnik pokazujący siłę i kierunek wiatru podczas zawodów w skokach narciarskichWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: wskaźnik pokazujący siłę i kierunek wiatru podczas zawodów w skokach narciarskich

Skoki narciarskie. Puchar Świata Klingenthal 2019. Drużynówka zagrożona. Sprawdź aktualną prognozę pogody

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W sobotę o godzinie 16:00 ma rozpocząć się drugi w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystko wskazuje jednak na to, że na skoczni w Klingenthal bardzo duże znaczenie odgrywał będzie wiatr.

Od początku sezonu 2019/20 w skokach narciarskich pogoda nie jest łaskawa dla zawodników. W Wiśle, Ruce oraz w Niżnym Tagile wiatr odgrywał znaczącą rolę. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak też będzie podczas sobotniego konkursu drużynowego w Klingenthal.

O ile jeszcze rano pogoda umożliwiała rywalizację, z każdą kolejną godziną wiatr przybiera na sile. O 11:45 rozpoczął się konkurs Pucharu Świata kobiet, który został wstrzymany po skokach dwóch zawodniczek. W ciągu pół godziny natomiast zielone światło zaledwie trzy skoczkinie. 

Podmuchy wiatru na skoczni w Klingenthal oscylują w granicach 7-8 m/s i według prognoz, nie osłabną w ciągu następnych kilku godzin. 

Prognoza pogody w Klingenthal na najbliższe godziny:

źródło: yl.noźródło: yl.no
Początek konkursu drużynowego zaplanowany jest na godzinę 16:00. Na starcie stanie dziewięć ekip. Wcześniej, o 14:45, rozpocznie się seria próbna.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny Pań. Trzy Polki z punktami na inaugurację

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata 2019/20. Ryoyu Kobayashi walczy z japońską federacją o start w Engelbergu

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"

Czy będziesz śledził/a poczynania polskich skoczków w sobotnim konkursie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL