Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Klasyfikacja Pucharu Narodów. Japonia coraz bliżej Polaków

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Niedzielnego konkursu w Engelbergu, w którym karty rozdawał wiatr, na pewno do udanych nie zaliczą Polacy. Najlepszy z naszych - Kamil Stoch - był 9. Zwyciężył natomiast Ryoyu Kobayashi, w efekcie czego nasza przewaga nad Japonią jest minimalna.

To nie był udany dzień dla polskich skoczków. Już po pierwszej serii, zmagania na Gross-Titlis-Schanze (HS137) zakończyli Klemens Murańka, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Jedynie Kamil Stoch mógł być względnie zadowolony, jednak i on zakończył konkurs na przeciętnym 9. miejscu. Poza nim, kilka punktów dorzucił również 25. Stefan Hula

Najlepszy w niedzielę był Ryoyu Kobayashi, w efekcie czego Japończycy znacznie zbliżyli się do naszej reprezentacji w Pucharze Narodów. Nasza przewaga nad nimi stopniała z ponad 100 punktów do zaledwie 25. Coraz dalej od nas są natomiast Norwegowie, a zwłaszcza Austriacy, którzy w 2. konkursie w Engelbergu mieli aż 3 swoich przedstawicieli w czołowej "10".

Czytaj także: Skoki narciarskie. Kinga Rajda wygrała konkurs Pucharu FIS w Oberwiesenthal

O tym jak loteryjny i nieprzewidywalny był to konkurs świetnie świadczy również fakt, że aż 3 nacje zdobyły swoje pierwsze punkty w sezonie. Są to odpowiednio Kazachstan (24. Siergiej Tkaczenko), Kanada (17. MacKenzie Boyd-Clowes) oraz USA (22. Kevin Bickner)

Czytaj także: Skoki narciarskie. Kamil Stoch najskuteczniejszy po trzydziestce. Inni wielcy daleko w tyle

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2019/2020:

MiejsceDrużynaPunkty
1.Austria1865
2.Norwegia1492
3.Polska1290
4.Japonia1265
5.Słowenia1084
6.Niemcy1055
7.Szwajcaria419
8.Rosja73
9.Finlandia68
10.Kanada14
11.Czechy9
11.USA9
13.Kazachstan7
14.Bułgaria5


ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Komentarze (2):

 • Judenrat45 Zgłoś
  Co by tu nie pisać o jakiejś loterii to pozostaje faktem, że mimo iż przyjechał drugi sort to i tak pokonali Polaków. Reszta ściemy jest bez znaczenia.
  • yes Zgłoś
   "O tym jak loteryjny i nieprzewidywalny był to konkurs świetnie świadczy również fakt, że aż 3 nacje zdobyły swoje pierwsze punkty w sezonie" - to są zawody sportowe i
   Czytaj całość
   wcześniej nie powinno się dzielić skóry na niedźwiedziu. Może ktoś jeszcze/następny chciałby dołączyć do turniejów i punktów?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL