Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert JohanssonExpa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Robert Johansson

Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Robert Johansson ma problemy z plecami

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Już w sobotę, w Oberstdorfie, odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Tymczasem niezbyt optymistyczne wieści napłynęły z obozu Norwegów. Problemy zdrowotne ma Robert Johansson.

Kilkanaście dni temu Norwegowie stracili Thomasa Aasena Markenga, który po upadku w Klingenthal zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łąkotkę. Jak się okazuje, to nie koniec problemów zdrowotnych w tej reprezentacji. Na dzień przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni, Robert Johansson wyjawił, że ma problemy z plecami. 

Na krótkim nagraniu norweski skoczek przyznał, że w środę ból był na tyle duży, że nie był w stanie samodzielnie zejść po schodach. Dodał jednocześnie, że w ostatnich 24 godzinach ból nieco ustąpił i ma nadzieje, że wystartuje w sobotnich kwalifikacjach w Oberstdorfie. 

W Engelbergu Johansson dwukrtnie zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce zawodów (dziewiąte w sobotę i ósme w niedzielę). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/20 znajduje się na 15. lokacie. 

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"

Przypomnijmy, że podczas 68. Turnieju Czterech, oprócz Johanssona, Norwegię reprezentować będą także: Daniel Andre Tande, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Sondre Ringen oraz Anders Haare.

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Dobra prognoza pogody na Oberstdorf

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. TCS: Kazimierz Długopolski zaniepokojony formą Polaków. "Liczyłem na dużo więcej"

Kliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Czy któryś z Norwegów stanie na podium 68. Turnieju Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL