Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 roku Twitter / TVP Sport / Adam Małysz po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 roku

Adam Małysz wygrał Turniej Czterech Skoczni, a do domu wrócił Passatem. Wtedy zaczęło się szaleństwo

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W sezonie 2000/2001 Adam Małysz sensacyjnie wygrał TCS. Do domu wrócił załadowanym Passatem po 7-godzinnej podróży. Skoczka nie witały jeszcze tłumy, a jedynie wujek i teściowa z własnoręcznie zrobionym transparentem. Zobacz archiwalny materiał.

Pamiętna "Małyszomania" rozpoczęła się w Polsce na przełomie 2000 i 2001 roku. Polskiemu skoczkowi zdarzało się stawać na podium Pucharu Świata w latach 1996-1997, ale prawdziwe szaleństwo na jego punkcie wybuchło 19 lat temu po Turnieju Czterech Skoczni.

Po dwóch niemieckich konkursach Adam Małysz niespodziewanie zajmował drugie miejsce. Na austriackich obiektach w Innsbrucku i Bischofshofen dosłownie znokautował rywali i został pierwszym polskim triumfatorem TCS. 

Do domu wracał w załadowanym Volkswagenie Passacie z innymi polskimi skoczkami po 7-godzinnej całonocnej podróży. Cenne nagrody za zwycięstwo miał schowane w bagażniku. Główna nagroda, Audi A4 Quattro, miała zostać sprowadzona dopiero w późniejszym terminie.

Zobacz materiał z archiwum TVP:

Małysz mieszkał jeszcze wtedy w domu rodziców swojej żony - Izabeli. Żona i córka myślały, że skoczek przyjedzie za dnia i w momencie jego przyjazdu spały. Obudził się wujek, który triumfatora wniósł do domu na rękach. Na materiale widać też, jak teściowa skoczka wyciągała przed dom własnoręcznie zrobiony transparent na powitanie mistrza.

- Czuję się w tej chwili fatalnie, bo jestem po zawodach i podróży. Nic nie jadłem i jestem bardzo zmęczony - mówił wyraźnie zaskoczony obecnością ekipy telewizyjnej Małysz.

Po wygranej w Turnieju Czterech Skoczni Małysz poszedł za ciosem. W tym samym roku został mistrzem i wicemistrzem świata w Lahti, a także zgarnął swoją pierwszą Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata.

Zobacz też:
Mariusz Pudzianowski wrzucił zabawną przeróbkę na Turniej Czterech Skoczni. "Czarny koń polskiej ekipy"
Skoki narciarskie. 68. TCS w Oberstdorfie: znamy rywali Biało-Czerwonych w pierwszej serii. Będzie polski pojedynek

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner skomentował rezygnację skoczka z dalszej kariery

Pamiętasz zwycięstwo Małysza w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL