Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochGetty Images / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch skomentował 116,5 m Adama Małysza

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dziesięć lat temu podczas konkursu w Oberstdorfie w ramach Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch pełnił rolę eksperta TVP. - Super, bardzo dobry skok - ocenił wtedy próbę Adama Małysza.

"Kamil Stoch komentujący u nas skok Adama Małysza w Turnieju Czterech Skoczni. Nic lepszego przed dzisiejszym konkursem nie znajdziecie" - czytamy na twitterowym koncie TVP Sport, gdzie udostępniono wideo z zawodów na skoczni w Oberstdorfie w 2009 r.

22-letni wówczas Stoch przyjął zaproszenie do studia TVP. - Super, naprawdę bardzo dobry skok. W tych warunkach trudno było dalej skoczyć - mówił ekspert o próbie "Orła z Wisły", który uzyskał odległość 116,5 m.

Małysz pomimo fatalnych warunków skoczył 15,5 metra więcej od swojego rywala z serii KO Denisa Korniłowa. Potem jury postanowiło jednak przerwać konkurs, anulować wyniki i podnieść rozbieg. Polak ostatecznie zajął dziesiąte miejsce w zawodach (117,5 m i 124 m).

ZOBACZ: Skoki narciarskie 68. TCS w Oberstdorfie: pierwsza runda starcia. Kamil, chcemy powtórki sprzed dwóch lat! >>

Dziś - po dziesięciu latach - Stoch i Małysz zamienią się miejscami. Zawodnik z Zębu będzie jednym z faworytów inauguracyjnego konkursu TCS w Oberstdorfie (początek o godz. 17:30, WIĘCEJ TUTAJ), a obecny dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim będzie miał okazję skomentować jego występ.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL