Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lądowanie Kingi Rajdy w PlanicyTwitter / skijumping.pl / Lądowanie Kingi Rajdy w Planicy

Skoki narciarskie. Kapitalna próba Kingi Rajdy. 134 metry na Bloudkovej Velikance (wideo)

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Niezwykle udanie rok 2019 zakończyła Kinga Rajda. Polska zawodniczka oddała kapitalny skok na Bloudkovej Velikance w Planicy. Zobacz, jak 19-latka poszybowała na odległość 134 metrów.

Do tej pory najlepszym wynikiem Kingi Rajdy było 127 metrów, które osiągnęła w 2017 roku na Bloudkovej Velikance w Planicy. Miało to miejsce podczas jednego z treningów.

Na zakończenie 2019 roku 19-latka pojawiła się ponownie w Planicy, gdzie znacznie poprawiła swój najlepszy wynik w karierze. Reprezentantka Polski w dobrym stylu zbliżyła się do punktu HS, który na tym obiekcie znajduje się na 138. metrze. Polka poszybowała na odległość 134 m.

Wylądowała na dwie nogi, ale w locie zaprezentowała się bardzo dobrze stylowo. Warto podkreślić, że to nie tylko jej najdłuższy skok. 134 metry to najlepsza odległość osiągnięta przez polską zawodniczkę w ogóle.

Zobacz skok Kingi Rajdy w Planicy:

Kinga Rajda dobrze prezentuje się w tegorocznej edycji FIS Cup. 22 grudnia Polka zwyciężyła w konkursie na skoczni w Oberwiesenthal (HS105). W klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 339 punktów. Lepsze są tylko Klara Ulrichova (Czechy) i Daniela Haralambie (Rumunia).

Czytaj także:
Skandal w Garmisch-Partenkirchen. Zawodnicy nie mieli gdzie spać
W 2019 roku Maciej Kot najbardziej zadowolony z... ślubu i wesela


ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Niezręczny moment podczas wywiadu. Martin Schmitt nie wiedział, co powiedzieć

Czy Kinga Rajda zdobędzie punkty Pucharu Świata w sezonie 19/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL