Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki pogratulowali Kubackiemu

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Tuż po zakończeniu konkursu w Bischofshofen prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki pogratulowali Dawidowi Kubackiemu zwycięstwa w 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Dawid Kubacki nie miał sobie równych w ostatnim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i triumfował w całym turnieju z przewagą 20,6 punktu. Tuż po zakończeniu zmagań skoczkowi z Nowego Targu na Twitterze pogratulował prezydent Andrzej Duda, a także premier Mateusz Morawiecki.

"Wielki dzień dla Polski w Bischofshofen! Brawo Dawid Kubacki - Triumfator Turnieju Czterech Skoczni! Dziękujemy i gratulujemy! Brawa i podziękowania także dla całej Ekipy! Każdy indywidualny sukces ma zawsze swój zespołowy wymiar! Brawo Biało-Czerwoni! Brawo Dawid Kubacki!!!" - czytamy na profilu prezydenta RP..

"Dawid Kubacki królem niemieckich i austriackich skoczni! 68. Turniej Czterech Skoczni trzymał nas w ogromnej niepewności, zawodnicy budowali napięcie i emocje, ale nie mogło skończyć się inaczej niż happy endem. Gratulacje Dawid, stałeś się historią!" - napisał z kolei premier Morawiecki.


Kubacki został trzecim Polakiem, który wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wcześniej dokonali tego Adam Małysz (2001 rok) i dwa razy Kamil Stoch (2017 i 2018). 

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Kubacki przeszedł do historii. Tylko jeden skoczek miał wyższą notę

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Adam Małysz: Byłem pewny, że Kubacki wygra

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Jakub Kot zaniepokojony formą brata. "Ciężko się cieszyć gdy nic nie wychodzi"Kliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Czy oglądałeś/aś decydujący konkurs TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL