Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Predazzo. Kiedy skacze Dawid Kubacki? (program, transmisja)

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W weekend czołowi skoczkowie świata rywalizować będą w zawodach Pucharu Świata w Predazzo. To właśnie w tej włoskiej miejscowości swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi odniósł Dawid Kubacki.

Zawodnicy w Predazzo rywalizować będą na normalnej skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-95. To spowodowane jest problemami z przygotowaniem większego obiektu. Brak śniegu dał się we znaki organizatorom i dlatego FIS zgodził się na tę zmianę. To jednak w najmniejszym stopniu nie przeszkadza zawodnikom. Piątkowe kwalifikacje zakończyły się triumfem Dawida Kubackiego.

To właśnie w Predazzo - z tym, że na większej skoczni - Kubacki odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak jest w dobrej formie, co potwierdził triumfując w Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę w Predazzo ma szansę na to, by w klasyfikacji generalnej PŚ wyprzedzić Mariusa Lindvika i awansować na czwarte miejsce.

Początek zawodów w Predazzo zaplanowany jest na godzinę 16:00. Wtedy rozpocząć się ma pierwsza seria konkursowa, w której wystąpi sześciu Polaków. Oprócz Kubackiego będą to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula.

Transmisję z konkursu Pucharu Świata w Predazzo przeprowadzą Eurosport 1, TVP Sport oraz TVP 1. Zawody będzie można oglądać także w internecie za pomocą WP Pilot, aplikacji Eurosport Player czy strony internetowej sport.tvp.pl.

Terminarz zawodów Pucharu Świata w Predazzo:

Sobota, 11.01.2020:
15.00 - seria próbna
16.00 - I seria konkursowa

Niedziela, 12.01.2020:
15:00 - Kwalifikacje
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Zobacz także:
Skoki narciarskie. W Predazzo zakończyła się pewna era. Ostatnie takie mistrzostwa
Skoki narciarskie. Puchar Świata Predazzo. Michal Doleżal czuje się jak na Pucharze Kontynentalnym

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Nikt nie stawiał na sukces Dawida Kubackiego w TCS. "Pozazdrościć charakteru"Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Czy Dawid Kubacki wygra sobotni konkurs Pucharu Świata w Predazzo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL