Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Predazzo 2020. Karl Geiger nowym liderem. Polacy podskoczyli w klasyfikacji generalnej

Mateusz Kozanecki
Karl Geiger został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niemiec zwyciężył w Predazzo i jednocześnie wykorzystał słaby występ Ryoyu Kobayashiego. Na czwarte miejsce wskoczył Dawid Kubacki, a Kamil Stoch jest szósty.

Sobotni konkurs indywidualny w Predazzo przyniósł przetasowania w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nowym liderem został triumfator zawodów Karl Geiger. Dopiero 26. miejsce zajął Ryoyu Kobayashi i do reprezentanta Niemiec traci już 70 punktów. Trzecią lokatę utrzymał Stefan Kraft.

Tuż za podium znajduje się aktualnie Dawid Kubacki, który w sobotę wyprzedził Mariusa Lindvika. Przypomnijmy, że po pierwszej serii Norweg został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Awans o dwie lokaty zaliczył z kolei Kamil Stoch. Zdystansował w Predazzo Daniela Andre Tande i Philippa Aschenwalda, który nie zdołał awansować do drugiej serii.

Ponadto Piotr Żyła jest 16., Maciej Kot 34., Stefan Hula 37., Jakub Wolny 40., a Klemens Murańka 60.