Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. To był przełom! Mija rok od pierwszej wygranej Dawida Kubackiego w PŚ (wideo)

Michał Fabian
Michał Fabian
13 stycznia 2019 r. Dawid Kubacki w pięknym stylu zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Predazzo. Pokonał rozpędzonego Ryoyu Kobayashiego. Od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu - wygrał później mistrzostwa świata i Turniej Czterech Skoczni.

Inni skoczkowie mogliby się uczyć od Dawida Kubackiego cierpliwości. Polak debiutował w Pucharze Świata w styczniu 2009 r. w Zakopanem. Na pierwsze zwycięstwo czekał... niemal równo dziesięć lat.

13 stycznia 2019 r. w Predazzo odbywał się drugi konkurs indywidualny. Dzień wcześniej zwyciężył Ryoyu Kobayashi, dla którego był to szósty z rzędu triumf w zawodach Pucharu Świata. Japończyk chciał przejść do historii, bo nikt wcześniej nie wygrał siedmiu kolejnych konkursów.

Miał pecha. Trafił na świetnie dysponowanego Kubackiego. Zawodnik z Nowego Targu prowadził po I serii. Gdy w rundzie finałowej Kobayashi zepsuł skok, Polak miał wygraną na wyciągnięcie ręki.

- Musi się opanować! - mówił przed drugim skokiem Kubackiego Przemysław Babiarz z TVP. Dawid nie dał się ponieść emocjom, lądował daleko (131,5 m) i wygrał z dużą przewagą (prawie 14 pkt. nad Stefanem Kraftem; więcejTUTAJ>>).

Zobacz, jak Kubacki odniósł pierwsze zwycięstwo w PŚ

To był przełomowy moment. W kolejnych miesiącach kariera Kubackiego nabrała rozpędu. W lutym 2019 r. został mistrzem świata na skoczni normalnej w Seefeld. Na przełomie 2019 i 2020 r. triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Od sześciu konkursów PŚ 29-latek nie schodzi z podium. Brawo!

Czytaj także: Skoki narciarskie. PŚ w Predazzo. Kamil Stoch do Dawida Kubackiego: Wytłumacz się, dlaczego nie chciałeś ustąpić

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w skokach. Dawid Kubacki włączy się do walki o Kryształową Kulę? "Wygra jeszcze kilka konkursów w tym sezonie"Oglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Czy Dawid Kubacki wygra któryś z najbliższych konkursów PŚ w Titisee-Neustadt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL