Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moment lądowania skoku na 144 metr na Okurayamie Yumu HaradyInstagram / yumuharada / Moment lądowania skoku na 144. metr na Okurayamie Yumu Harady

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Niesamowity lot Japończyka w Sapporo zakończony upadkiem i kontuzją (wideo)

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Miał wystartować u siebie w Sapporo w Pucharze Świata, ale te konkursy obejrzy w domu. Wszystko przez daleki lot zakończony upadkiem. W lokalnych zawodach Yumu Harada poleciał aż na 144. metr na Okurayamie. Nie ustał tej próby i zerwał więzadła.

Po wyjściu z progu 29-latek leciał bardzo wysoko nad zeskokiem. Już w trakcie lotu widać było, że będzie to bardzo daleki skok. Yumu Harada zaczął lądować daleko poza HS (odległość bezpieczeństwa) na Okurayamie. Niestety nie był w stanie ustać skoku na 144. metr. 

Zaraz po wylądowaniu Japończykowi rozjechały się narty i upadł na prawą stronę. Jeszcze na zeskoku trzymał się za prawe kolano, co mogło sygnalizować, że doznał poważnej kontuzji. Obawy się potwierdziły. Na swoim Instagramie Harada potwierdził, że zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie i doznał urazu łąkotki. To poważne kontuzje, wymagające kilkumiesięcznej rehabilitacji. 

Czytaj także: Jan Szturc zwrócił uwagę na główny atut Dawida Kubackiego. O tym się nie mówiło

"Jestem już po badaniach. Niestety zerwałem więzadło krzyżowe w prawym kolanie i uszkodziłem łąkotkę. Przykro mi, że nie będę mógł oddać już w tym sezonie tak dobrych skoków. Zrobię jednak co w mojej mocy, żeby dobrze pracować okres rehabilitacji i znów oddać tak daleki skok w kolejnych sezonach" - napisał na swoim profilu na Instagramie Harada. Japończyk zamieścił także film ze skoku i upadku oraz zdjęcie kontuzjowanego kolana.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Nikt nie stawiał na sukces Dawida Kubackiego w TCS. "Pozazdrościć charakteru"

Zobacz skok Yumu Harady zakończony poważnym upadkiem:

Wyświetl ten post na Instagramie.

昨日HBCカップで着地の時に潰れてしまいご心配をおかけしました。昨日、心配のラインや電話をくれた方ありがとうございます! 今日検査が終わり、右膝の前十字靭帯断裂と外側の半月板損傷と診断されました。 今シーズン初のラージヒルでラージヒル好きな僕はとてもテンション上がってて調子もなかなか良い感じになっていましたが、着地のミスでこのような形になってしまいました。 応援してくださっていた方々シーズンこれからと言う時に、いいジャンプを見せられないことに対して本当に申し訳ありません。 しっかりリハビリをして、またさらなるbig jumpできるように頑張って参りますので、これからもよろしくお願いします。 I finished the inspection today. The result was diagnosed as ACL tear in the right knee and lateral meniscal injury. I'm sorry for not being able to show a good jump when the season is coming. I will do my best to rehabilitate and do a big jump again, so thank you in the future. #skijumping #skijump #skijumpingfamily #injury #crash #acl #スキージャンプ #大倉山 #大倉山ジャンプ競技場 #hbc #hbcカップ #yumuharada

Post udostępniony przez Yumu Harada®︎//原田侑武 (@yumuharada)

Harada, który na razie na arenie międzynarodowej nie odniósł indywidualnych sukcesów, ma czego żałować. Najprawdopodobniej gdyby nie kontuzja, to znalazłby się w składzie japońskiej kadry na konkursy Pucharu Świata w skokach w dniach 1-2 lutego 2020 roku. 

Czytaj także: eksperci bez wątpliwości w sprawie formy Kamila Stocha. "Budzi się"

Przypomnijmy, że jeszcze dalej niż Yumu Harada na Okurayamie poleciał Kamil Stoch. W poprzednim sezonie trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał aż 148,5 metra i ustał ten niewiarygodny lot! To rekord olimpijskiej skoczni.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL