Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Simon Ammann Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Simon Ammann

Skoki narciarskie. Puchar Świata 2019/20. Simon Ammann wraca do rywalizacji

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Po krótkiej przerwie Simon Ammann wraca do rywalizacji w Pucharze Świata. 38-latek będzie jedynym reprezentantem Szwajcarii w Titisee-Neustadt.

Simon Ammann odpuścił starty w Predazzo na skoczni normalnej, skupiając się na spokojnych treningach. Po krótkiej przerwie wraca do rywalizacji w Pucharze Świata. Według przekazanych informacji, Ammann wystartuje w Titisee-Neustadt, gdzie będzie jedynym reprezentantem Szwajcarii. Pozostali będą trenować przed weekendem Pucharu Świata w Zakopanem. 

Ammann zdecydował się na spokojne treningi po tym, gdy nie zakwalifikował się do drugiej serii w obu konkursach austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni. Do tej pory w sezonie 2019/20 zgromadził na swoim koncie 65 punktów w klasyfikacji generalnej PŚ, a najlepiej spisał się w Oberstdorfie, gdzie zajął 16. miejsce. 

Przypomnijmy, że w najbliższy weekend zawodnicy rywalizować będą w cyklu Titisee-Neustadt, na który będą składać się piątkowe kwalifikacje oraz dwa konkursy - w sobotę i niedzielę. Zawodnik, który w pięciu seriach uzyska sumarycznie najwyższą notę, otrzyma premię w wysokości 25 tysięcy euro. 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Markus Eisenbichler jeszcze nie jest zdolny do skakania

Czytaj także: Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chwali Kamila Stocha. "Jest bliziutko czołówki. To zwiastuje jego wygraną"

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar bez Sebastiana Rozwadowskiego. Zaatakowała go tajemnicza choroba

Czy Simon Ammann zdobędzie punkty Pucharu Świata w Titisee-Neustadt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL