Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaGetty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Piotr Żyła: Biednie dziś było, ale to po urodzinach

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Żyła na razie nie sprawił sobie urodzinowego prezentu. Już po kwalifikacyjnym skoku polski zawodnik zrezygnował z walki o zwycięstwo w miniturnieju Titisee-Neustadt Five.

W czwartek, 16 stycznia, Piotr Żyła skończył 33 lata. Na świętowanie polscy zawodnicy nie mieli jednak czasu. Już następnego dnia odbyły się kwalifikacje do dwóch indywidualnych konkursów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.

Żyła skoczył 128 m i uplasował się na 20. miejscu - z Polaków lepszym wynikiem mógł pochwalić się jedynie Dawid Kubacki. Cieszynianin ze swojej próby nie był jednak zadowolony. - Biednie dziś było, biednie, ale to po urodzinach. Jutro będzie lepiej - zapewniał Żyła przed kamerami Eurosportu.

Dziennikarz dopytywał zawodnika, ile chce skoczyć w sobotnim konkursie. "Ponad 140 metrów, może 145?" - I pół - krótko skwitował 33-latek. 

Nota za skok w kwalifikacjach liczy się do nowego miniturnieju rozgrywanego w ramach Pucharu Świata. Po piątkowej próbie Żyła traci do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego już 21,5 punktu. Na premię w wysokości 25 tys. euro dla zwycięzcy cyklu jednak nie liczy. - Tym skokiem chyba odpadłem. Pozostaje mi skoncentrować się na dwóch indywidualnych konkursach i nie bawić się w Titisee-Neustadt Five - stwierdził Żyła.

Sprawdź wyniki kwalifikacjiSkoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2020. Reaktywacja Ryoyu Kobayashiego. Polacy poniżej możliwości

Czytaj teżSkoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Dawid Kubacki: Mam do pogadania z trenerem

ZOBACZ WIDEO: Michal Doleżal może spać spokojnie po triumfie Dawida Kubackiego? "Z ocenami wstrzymajmy się do Planicy"

Czy Piotr Żyła zajmie miejsce na podium w jednym z konkursów w Titisee-Neustadt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL