Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej KotNewspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Maciej Kot

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Maciej Kot załamany. "Takie coś nie powinno się zdarzyć"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Maciej Kot awansował do dwóch indywidualnych konkursów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt najprawdopodobniej tylko dzięki małej liczbie uczestników. Polski skoczek jest załamany swoją postawą po skokach na niemieckim obiekcie.

Do kwalifikacji w Titisee-Neustadt przystąpiło tylko 51 zawodników. Pierwszy z nich, Koreańczyk Choi Seou, wylądował na buli i od razu było wiadomo, że tylko cud zapewni mu udział w dwóch indywidualnych konkursach. Na małej ilości skoczków skorzystał za to Maciej Kot, który w kwalifikacjach wyprzedził tylko trzech rywali.

- Ciężko znaleźć jakiś pozytyw w dzisiejszych skokach. Skakało mi się bardzo źle. Żaden skok nie był dobry. Trzeba wyciągnąć wnioski, ale o skokach zapomnieć. Takie coś nie powinno się w ogóle zdarzyć - mówił na antenie Eurosportu Kot po skoku na odległość 115 m.

Polak ma wyraźne problemy z formą w tym sezonie. Konkurs w pierwszej "20" zakończył tylko raz - na początku sezonu w Ruce był osiemnasty. 28-latek nie może się przełamać, a sytuacja nie zmieniła się także po ostatnich treningach w Zakopanem.

Dziennikarz Eurosportu zapytał Kota o przyczynę problemów. - Gdybym zlokalizował, to bym skakał lepiej. Mieliśmy spokojny trening w Zakopanem, który nie przyniósł rezultatu (...) to jest niekomfortowa sytuacja, gdy czucie zawodnika nie pokrywa się z rzeczywistością - wyjaśnił drużynowy mistrz świata z 2017 roku.

Czytaj teżSkoki narciarskie. Titisee-Neustadt Five. Kamil Stoch wytłumaczył się ze słabego skoku

Czytaj teżSkoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Piotr Żyła: Biednie dziś było, ale to po urodzinach

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Kot o sytuacji kadry B. "Ciężko w tej chwili oceniać formę tych zawodników"

Czy Maciej Kot awansuje do drugiej serii sobotniego konkursu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL