Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. To już 16 lat od debiutu Kamila Stocha w Pucharze Świata

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
17 stycznia 2004 roku Kamil Stoch zadebiutował w zawodach Pucharu Świata. Debiut nie zwiastował wielkich sukcesów skoczka w przyszłości.

17 stycznia 2004 roku, czyli dokładnie 16 lat temu, Kamil Stoch zadebiutował w zawodach z cyklu Pucharu Świata. 17-letni wówczas skoczek rozpoczął konkurs w Zakopanem, osiągając w swojej próbie 105,5 metra. To pozwoliło zająć mu przedostatnie, 49. miejsce.

Oto debiutancki skok Kamila Stocha w PŚ (tweet TVP Sport pochodzi z przed roku):

- Kamil jest w tej chwili w kadrze B, prowadzonej przez Heinza Kuttina, który mówi - macie wielu utalentowanych skoczków, ale drugiego Adama Małysza szybko się nie doczekacie - komentował wówczas Włodzimierz Szaranowicz.

Zawody w Zakopanem były jedynym występem Stocha w PŚ 2003/04. Pierwsze punkty w konkursie tej rangi zdobył już w kolejnym roku, zajmując zaskakujące siódme miejsce we włoskim Pragelato. Na pierwsze zwycięstwo czekał natomiast do 23 stycznia 2011 roku, kiedy triumfował w Zakopanem.

Kolejne lata kariery Stocha były usłane wieloma sukcesami. Skoczek z Zębu zdobył trzy złote medale olimpijskie w konkursach indywidualnych i brązowy w drużynie, dwukrotnie triumfował w całym cyklu PŚ, dołożył w sumie pięć medali mistrzostw świata (w tym trzy w drużynie), dwa medale MŚ w lotach i dwukrotnie zwyciężył Turniej Czterech Skoczni.

Czytaj także:
Titisee-Neustadt Five. Ryoyu Kobayashi pierwszym liderem cyklu. Japończyk bliżej dużej premii
Dawid Kubacki: Mam do pogadania z trenerem

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"
Kliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Czy Kamil Stoch stanie na podium zawodów PŚ w najbliższy weekend?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL