Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. 161 punktów, trzech Biało-Czerwonych w "10" - najlepszy w historii konkurs Polaków w Titisee-Neustadt

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Szesnasty w historii indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt okazał się najlepszym dla Polaków pod względem liczby zdobytych punktów.

W czołowej dziesiątce sobotniego konkursu w Titisee-Neustadt znalazło się trzech Polaków. 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 zdobył zwycięzca Dawid Kubacki. O 32 punkty powiększył swój dorobek sklasyfikowany na ósmej pozycji Kamil Stoch. Z kolei 29 "oczek" uzyskał Piotr Żyła, który zajął dziewiątą lokatę. Podopieczni trenera Michala Doleżala zgromadzili łącznie 161 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów 2019/2020 i poprawili rekord z sezonu 2013/2014.

Dotychczas największą polską zdobyczą w Titisee-Neustadt były 143 punkty wywalczone 14 grudnia 2013 roku. Drugi był wówczas Stoch, dwunasty Żyła, trzynasty Maciej Kot, siedemnasty Kubacki, a 24. Klemens Murańka. 

Natomiast 15 grudnia 2013 roku Biało-Czerwoni zgromadzili w sumie 142 pkt. Wtedy na najwyższym stopniu podium stanął Stoch. Czołową dziesiątkę zamknął Kot. Natomiast piętnasty wynik miał Żyła.

Pięciu Polaków w składzie na zawody Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal

161 "oczek" to dla Polaków drugi wynik w zawodach Pucharu Świata 2019/2020. Lepszy dorobek - 163 pkt - osiągnęli w poprzednim konkursie tego cyklu, 12 stycznia w Predazzo.

ZOBACZ WIDEO: Michal Doleżal może spać spokojnie po triumfie Dawida Kubackiego? "Z ocenami wstrzymajmy się do Planicy"Kliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Czy w niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt Polacy zdobędą więcej punktów niż 161?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Cheers Zgłoś
  Leleń nieźle komentował, powinni go zostawić w miejsce Szczęsnego. Nie wydzierał się do mikrofonu jak jakiś idiota, nie straszył widzów niekorzystnymi warunkami co 10 sekund. Do
  Czytaj całość
  ideału trochę brakuje ale to był pierwszy konkurs w tym sezonie, podczas którego komentatorzy nie grali mi na nerwach i dało się ich słuchać. Może jest nadzieja

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL