Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Titisee-Neustadt Five. Dawid Kubacki wyśmiał nagrodę za zwycięstwo

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w cyklu Titisee-Neustadt Five i odebrał czek na kwotę 25 tys. euro. - Tam mu i tak nic z tego nie zostanie - ocenił Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki zwyciężył dwa konkursy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, ale to Ryoyu Kobayashi został triumfatorem cyklu Titisee-Neustadt Five (do klasyfikacji w miniturnieju zaliczano także wyniki piątkowych kwalifikacji). Reprezentant Japonii w nagrodę zgarnął 25 tys. euro (ok. 106 tys. zł).

Kubacki w wywiadzie dla skijumping.pl wyjaśnił, że kwota, którą dostanie Kobayashi, będzie... znacznie niższa. - Tyle mu podatku naliczą, że tam mu i tak nic z tego nie zostanie - przyznał reprezentant Polski.

Podopieczny Michala Doleżala nie chciał się wypowiadać na temat wysokości nagród pieniężnych w skokach narciarskich. - Kwestie finansowe to jest ciężki temat i myślę, że tego nie ma tutaj co roztrząsać. Wydaje mi się, że na to potrzeba dłuższej rozmowy. Czemu w innych dyscyplinach jest tak, a nie inaczej...? Ja tu jestem od skakania, a nie od filozofowania - podsumował Kubacki.

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Natura mu niestraszna! Triumf Kubackiego z nutką niedosytu! >>

O końcowym triumfie Kobayashiego w Titisee-Neustadt Five zadecydował skok w kwalifikacjach. Japończyk w pierwszej serii cyklu uzyskał przewagę 13 pkt. nad Polakiem i już nie oddał jej do samego końca. Ostatecznie wygrał o 5,4 pkt. (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Kot o sytuacji kadry B. "Ciężko w tej chwili oceniać formę tych zawodników"

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL