Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kubacki PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Kto będzie najgroźniejszym rywalem Dawida Kubackiego w PŚ? Wojciecha Fortuna nie ma wątpliwości

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dawid Kubacki nie zwalnia tempa. W ośmiu konkursach Pucharu Świata z rzędu był na podium i Kryształowa Kula dla niego jest coraz bardziej realna. Skoczków, których musi się Polak najbardziej obawiać w dalszej części sezonu, wskazał Wojciech Fortuna.

- Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger będą mu do końca sezonu przeszkadzać. Wydawało się w Predazzo, że Geiger będzie nie do pokonania, ale zaczął trochę gasnąć. Na Kobayashiego trzeba będzie natomiast cały czas uważać - przestrzegł Wojciech Fortuna.

- W tej chwili to jednak Dawid Kubacki jest najlepszym skoczkiem na świecie - od razu dodał mistrz olimpijski w skokach z Sapporo. 

Czytaj także: Kubacki dogonił kolejne legendy! Awans Polaka w klasyfikacji wszech czasów

Forma Dawida Kubackiego niespodziewanie wystrzeliła na przełomie 2019 oraz 2020 roku. 29-latek w bardzo dobrym stylu wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni. Na tym jednak nie poprzestał. W czterech kolejnych pucharowych konkursach także był na podium, w tym dwukrotnie wygrał zmagania w Titisee-Neustadt.

ZOBACZ WIDEO: Czy Dawid Kubacki jest w tej chwili najlepszy na świecie? "Zrobił coś, co nie udało się Małyszowi i Stochowi"


- Skacze z konkursu na konkurs jeszcze lepiej. Moim zdaniem ten sezon będzie należał do niego. Zbliża się Zakopane, a na Wielkiej Krokwi Dawid też potrafi naprawdę skakać bardzo dobrze - podkreślił Wojciech Fortuna. 

- Trzymam bardzo za niego kciuki. Cieszę się, że jak nie Kamil, to wyskoczył teraz znakomicie Dawid. Będzie dobrze - dodał na koniec rozmówca WP SportoweFakty.

Czytaj także: Puchar Świata w Zakopanem. Armagedon dla kibiców. "Chcemy zwrócić uwagę na nasz problem"

Przed konkursem indywidualnym na Wielkiej Krokwi (niedziela 26 stycznia) Dawid Kubacki zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do prowadzącego Karla Geigera Polak traci jednak tylko 122 punkty, do drugiego Stefana Krafta 39, a do trzeciego Ryoyu Kobayashiego zaledwie 31 "oczek".

Program konkursów w Zakopanem:

piątek (24.01.2019)
16.00 - pierwszy trening
17.00 - drugi trening
18.00 - kwalifikacje

sobota (25.01.2019)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

niedziela (26.01.2019)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Twoim zdaniem kto będzie groźniejszym rywalem Dawida Kubackiego w drugiej części Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL