Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiNewspix / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Dawid Kubacki najlepszym zawodnikiem w 2020 r.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dawid Kubacki zaliczył mocne wejście w rok 2020. Reprezentant Polski, licząc wyniki od zawodów w Ga-Pa, zdominował rywalizację w Pucharze Świata.

"Dawid Kubacki jest obecnie bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem 2020 roku. Począwszy od noworocznych zawodów w Ga-Pa, Polak zgarnął 560 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. To o 101 "oczek" więcej od drugiego Karla Geigera" - przypomniał na Twitterze dziennikarz skijumping.pl Adam Bucholz.

Na wynik 560 pkt. reprezentanta Polski złożyły się zwycięstwa w Bischofshofen i dwukrotnie w Titisee-Neustadt (łącznie 300 pkt.) oraz drugie miejsce w Innsbrucku (80 pkt.), a także trzy trzecie lokaty - w Garmisch-Partenkirchen i dwa razy w Val di Fiemme (każda po 60 pkt.).

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Michal Doleżal ma problem. Brakuje czwartego do drużyny >>

Trzeci w klasyfikacji najlepszych skoczków tego roku jest Austriak Stefan Kraft - 384 pkt. Piotr Żyła plasuje się w zestawieniu na 8. pozycji (189 pkt.), a Kamil Stoch jest 9. (187 pkt.).

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Kto będzie najgroźniejszym rywalem Dawida Kubackiego w PŚ? Wojciecha Fortuna nie ma wątpliwości >>

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/20 liderem pozostaje Geiger (886 pkt.), który wyprzedza Krafta (803 pkt.) i Japończyka Ryoyu Kobayashiego (795 pkt.). Kubacki zajmuje czwartą lokatę (764 pkt.).

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kubacki goni lidera Pucharu Świata. "Postawiłbym duże pieniądze, że Polak zdobędzie kryształową kulę"

Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną PŚ 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL