Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Vianney Thibaut / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Kubacki może być jak Nykaenen. Jeden warunek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Jeśli w niedzielę Dawid Kubacki będzie w najlepszej trójce zawodów w Zakopanem, wyrówna osiągnięcie Mattiego Nykaenena. To bardzo realne, bowiem Polak imponuje formą.

Matti Nykaenen dziewięć razy z rzędu kończył konkursy Pucharu Świata w najlepszej trójce. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się Gregor Schlierenzauer. Jeszcze lepszy od nich jest Janne Ahonen, który na pucharowym podium stawał 13 razy z rzędu. Blisko Fina i Austriaka, wybitnych postaci tej dyscypliny, jest Dawid Kubacki.

Od kilku tygodni 29-latek imponuje formą. Skacze daleko i powtarzalnie. Nawet złe warunki nie są mu w stanie przeszkodzić. W ośmiu kolejnych konkursach Pucharu Świata zawsze był na podium. W tej klasyfikacji jest nawet lepszy od Adama Małysza oraz Kamila Stocha, którzy w najlepszej trójce zawodów byli sześć razy z rzędu. 

Czytaj także: armagedon dla kibiców przed PŚ w Zakopanem. "Chcemy zwrócić uwagę na nasz problem"

Kubacki już przebił ich osiągnięcie, a rekord może jeszcze poprawić. Warunek jest jeden: musi w niedzielę stanąć na podium w Zakopanem. To bardzo realne, bo przez tydzień nie powinien stracić fantastycznej formy, którą imponował w Titisee-Neustadt. Poza tym będzie skakał przed własną publicznością, a warunki pogodowe na Wielkiej Krokwi mają być sprawiedliwe. 

Niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem rozpocznie się o 16:00. Dzień wcześniej na tę samą godzinę zaplanowano drużynówkę. Transmisja z obu konkursów w TVP 1, Eurosporcie 1 oraz na WP Pilot. Wynikowa relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Czytaj także: armagedon dla kibiców przed PŚ w Zakopanem. "Chcemy zwrócić uwagę na nasz problem"

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kubacki goni lidera Pucharu Świata. "Postawiłbym duże pieniądze, że Polak zdobędzie kryształową kulę"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL