Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Szczególne konkursy dla Kamila Stocha. "Wracam tutaj, jak do siebie"

Dawid Góra
Dawid Góra
Stoch urodził się i wychował w Zakopanem. To tu jest jego miejsce na ziemi. Tym dziwniejsze, że w dwóch ostatnich latach nie załapał się na podium zakopiańskich konkursów Pucharu Świata.

W czwartek zaraz po konferencji skoczków miał miejsce niezwykły moment w kalendarzu skoczków. Ewa Bilan-Stoch, żona Kamila, zorganizowała wernisaż wystawy swoich fotografii. Wzięli w niej udział nie tylko polscy, ale też zagraniczni skoczkowie. Wielu z nich użyczyło do zdjęć zdobytych przez siebie medali.

- W tych miłych okolicznościach człowiek czuje się nie tylko jak sportowiec, ale też artysta. Mam nadzieję, że z takim nastawieniem przystąpimy do działań - komentuje Stoch.

Co ciekawe, w ostatnich dwóch konkursach PŚ rozegranych na Wielkiej Krokwi Stoch osiągał najgorsze wyniki w ciągu całego sezonu. Zarówno dwa lata temu, jak i w ubiegłym roku, Polak nie awansował nawet do drugiej serii.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kubacki goni lidera Pucharu Świata. "Postawiłbym duże pieniądze, że Polak zdobędzie kryształową kulę"

Wielka Krokiew dała bolesne lekcje Stochowi. Polak nie chce słyszeć o klątwie >>

- Jak wiecie nie jestem odpowiednią osobą, aby mówić, jaką przewagę daje skakanie na własnym obiekcie. Przejechałem się na tym w ostatnich latach. Znajomość skoczni ma jednak duże znaczenie. Ale najważniejsze to wsparcie dziesiątek tysięcy kibiców. Ten cały szum, zgiełk, ryk i pozytywna energia, z której możemy czerpać - to jest piękne. Cieszę się, że znowu tutaj jesteśmy i znów będziemy mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami - przyznaje Stoch.

W dobrym nastroju przed polskim weekendem w PŚ jest też Dawid Kubacki. Ostatnie osiem konkursów kończył na podium. Trzy z nich wygrał. Jest zwycięzcą zakończonego stosunkowo niedawno Turnieju Czterech Skoczni. Jeśli w Zakopanem Kubacki znowu stanie na podium, wyrówna rekord Gregora Schlierenzauera, Stefana Krafta i Mattiego Nykaenena.

- Dobrze się czuję i wiem, że prezentowałem ostatnio dobrą dyspozycję. Wierzę też w to, że moja forma przeciągnie się w czasie. Na pewno będę nad tym pracować i na tym będę się skupiać. Skoki z tygodnia na tydzień wymagają olbrzymiej koncentracji - potwierdza Kubacki.

Kubacki może być jak Nykaenen. Jeden warunek >>

Kwalifikacje w Zakopanem rozpoczną się w piątek o godzinie 18.00. Dwie godziny wcześniej ruszy pierwsza z dwóch zaplanowanych sesji treningowych.

Dawid Góra z Zakopanego

Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL