Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Znamy skład Polaków na drużynówkę

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Trener Michal Doleżal tuż po kwalifikacjach ogłosił skład Polaków na sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem. Pewną udziału trójkę uzupełnił Jakub Wolny.

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - w takiej kolejności i w takim zestawieniu wystąpią Polacy w sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi. To dość niespodziewana decyzja trenera. 

- Bardzo ciężki wybór. Zadecydowaliśmy, że nie zmieniamy drużyny, która ostatnio zwyciężyła. Mamy zaufanie do Kuby - powiedział trener Michal Doleżal na antenie TVP Sport. 

Przypomnijmy, że Jakub Wolny został wycofany z Pucharu Świata po bardzo słabych skokach na Turnieju Czterech Skoczni i w Predazzo. Polak trenował indywidualnie ze Zbigniewem Klimowskim, ale trudno ocenić, by ta praca dała natychmiastowy efekt. 

W piątek Wolny z każdym skokiem spisywał się coraz gorzej. Na pierwszym treningu uzyskał 129 metrów (31. miejsce), na drugim 120,5 metra (52. miejsce), a w kwalifikacjach tylko 114,5 metra (56. lokata). 

Początek konkursu drużynowego zaplanowany jest na godzinę 16:15. 

Czytaj także: Najazd na Wielką Krokiew, koszmar Hannawalda i ogłuszający ryk euforii - tak Adam Małysz zaczarował Zakopane

Czytaj także: Skoki. Tego jeszcze nie było! Trzy Polki awansowały do konkursu Pucharu Świata

ZOBACZ WIDEO: Wielki problem polskich skoków narciarskich. "Poza liderami nie ma już nikogo"Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Czy Doleżal podjął słuszną decyzję, wybierając Jakuba Wolnego do drużyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL