Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. Zakopane 2020. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Kubacki coraz bliżej lidera

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Dzięki trzeciemu miejscu podczas konkursu w Zakopanem Dawid Kubacki ponownie zmniejszył stratę do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karla Geigera. Ta wynosi już tylko 107 "oczek".

Niestety, pomimo rozbudzonych nadziei po I serii zawodów w Zakopanem, Dawid Kubacki nie zdołał utrzymać 1. miejsca w zawodach. Mimo to, kolejny raz zmniejszył swoją stratę do lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Karl Geiger bowiem zajął dopiero 5. miejsce. 

Czołówka Pucharu Świata coraz bardziej się zagęszcza. Sporo punktów do liderującego Niemca odrobił bowiem także drugi, zarówno w konkursie jak i klasyfikacji generalnej, Stefan Kraft

Peleton pościgowy za prowadzącą czwórką otwiera Marius Lindvik. Norweg traci jednak ponad 300 punktów do Geigera i aż 239 "oczek" do będącego tuż przed nim Kubackiego. Lindvik zajął w Zakopanem 6. miejsce, co pozwoliło mu odeprzeć atak Kamila Stocha. Polak jednak dzięki triumfowi w niedzielnym konkursie traci już jedynie 11 punktów do młodszego rywala. 

Kolejna szansa dla Dawida Kubackiego na zniwelowanie strat już w najbliższą sobotę, 1 lutego. Wówczas zawodnicy rywalizować będą w Sapporo. 

Czytaj także: Co będzie robił Walter Hofer na emeryturze? Marek Szkolnikowski: Pewnie podpisze umowę z Chińczykami

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata. Walter Hofer wróci do Zakopanego. "Zajmuje całe moje serce"

Klasyfikacja generalna PŚ 2019/2020 w skokach narciarskich

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Karl GeigerNiemcy931
2.Stefan KraftAustria883
3.Ryoyu KobayashiJaponia881
4.Dawid KubackiPolska824
5.Marius LindvikNorwegia585
6.Kamil StochPolska574
7.Daniel Andre TandeNorwegia467
8.Philipp AschenwaldAustria443
9.Peter PrevcSłowenia421
10.Johann Andre ForfangNorwegia410
13.Piotr ŻyłaPolska354
36.Maciej KotPolska16
39.Stefan HulaPolska13
42.Jakub WolnyPolska9
61.Klemens MurańkaPolska6

        

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Adam Małysz przedstawił rozwiązanie problemu polskich skoków. "Mamy młodzież, ale ona znika"Kliknij tutaj i oglądaj za darmo online zawody Pucharu Świata w Lahti!

Komentarze (8):

 • Ksawery Darnowski Zgłoś
  Szkoda, że Kubacki zepsuł drugi skok. Byłby 3. w klasyfikacji generalnej z małą stratą do lidera.A może i drugi nawet.Poza tym uważam, że Kot powinien zmienić nazwisko. Ponieważ
  Czytaj całość
  skacze jak krowa, a nie jak kot.
  • oxygen49 Zgłoś
   Zakichany prezes i dyrektor techniczny, wczoraj siedzieli jak kundle z podwiniętymi ogonami. Dzisiaj brylują jakby mieliw tym udział. Dawid, Kamil i Piotrek a gdzie reszta????Rozpieprzyć
   Czytaj całość
   koterię Tajnera i Małysza. Co robią w kadrze Kot i Hula, trzepią kasę???Jak "mówią na mieście" przez dwóch przemądrzałków Tajnera i Małysza NIE MAMY nowych skoczków, biegaczek, biegaczy, zjazdowców, slalomistów a na dodatek Kruczek trenuje te biedne dziewczyny.Koteria. Z takim CV wysłać na 4 lata Tajnera na prezesa a Małysza na dyrektora do Austriaków, Niemców czy Norwegów i nie podniosą się przez 20 latWkrótce to samo nas czeka z lekkoatletami.
   • SpeeDFaanN Zgłoś
    Od godziny błąd w punktacji mimo że zwracano uwagę na to
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL