Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch (w środku), Stefan Kraft (z lewej) oraz Dawid Kubacki (z prawej) PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch (w środku), Stefan Kraft (z lewej) oraz Dawid Kubacki (z prawej)

Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane. Passa Dawida Kubackiego trwa. "Wydaje mi się, że to nie jest sen"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Wydaje mi się, że to nie jest sen - powiedział Dawid Kubacki po tym jak dziewiąty raz z rzędu stanął na podium pucharowych zawodów. Tym razem zajął trzecie miejsce w Zakopanem.

To było kapitalne popołudnie dla polskich skoczków. Kamil Stoch zwyciężył w konkursie na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS140), Dawid Kubacki był trzeci, a Piotr Żyła ósmy. Dla Kubackiego było to dziewiąte z rzędu podium.

Mistrz świata z Seefeld po pierwszej serii prowadził. W drugiej oddał nieco słabszy skok (133 metry). - Skok był całkiem okej z progu, warunki troszkę słabsze i czułem w powietrzu, że mnie nie trzymało i okręciło w drugiej fazie. Zabrakło kilku metrów, ale wylądowałem na podium i to jest dla mnie super. Zwłaszcza, że mimo że nie wygrałem, mogłem odśpiewać Mazurka - skomentował Kubacki w rozmowie z Eurosportem.

Po konkursie żartowano, czy Kubacki ze Stochem dogadali się na górze, kto ma wygrać na Wielkiej Krokwi. - Po Predazzo trzeba było to odrobić, bo by się gniewał do końca sezonu - odpowiedział 30-latek. Wówczas Dawid Kubacki wyprzedził Kamila Stocha o 0,1 i 0,9 pkt.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piotr Żyła uszanował hymn rywali i przerwał wywiad!

Dawid Kubacki wciąż ma szansę poprawić wyczyn Janne Ahonena, który stawał na podium 13 razy z rzędu. - Wydaje mi się, że to nie jest sen - powiedział czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ.

- Po tym weekendzie czuję się zmęczony. Ogólnie czuję się dobrze, wiem, co mam robić na skoczni i nad czym mam pracować. Na tym się będę dalej koncentrował. To się sprawdzało do tej pory i nie widzę przeszkód, żeby miało się to zmienić - zakończył polski skoczek.

Czytaj także:
Niesamowity wyczyn Kamila Stocha. 10. rok z rzędu z co najmniej jednym wygranym konkursem Pucharu Świata
Kamil Stoch: Nie mógłbym sobie wyśnić lepszego wieczoru

Czy Dawid Kubacki stanie na podium w Sapporo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL