Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bjoern Einar RomoerenGetty Images / Na zdjęciu: Bjoern Einar Romoeren

Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Wzruszające słowa Bjoerna Einara Romoerena

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Bjoern Einar Romoeren, który od sześciu miesięcy walczy z rakiem, nie mógł przyjechać na Puchar Świata do Zakopanego. Były skoczek w specjalnym wideo podziękował polskim kibicom za wsparcie.

"Tu Bjoern Einar Romoeren. Niestety, nie mogę być razem z wami w tym roku. Tkwię tutaj w szpitalu na chemioterapii. Ale to ostatnia chemioterapia, jaką przyjmuję" - mówi były norweski skoczek w materiale zamieszczonym na twitterowym koncie telewizji TVP Sport.

Jeden z najlepszych norweskich skoczków narciarskich od lipca ubiegłego roku zmaga się ze złośliwym nowotworem kręgosłupa (mięsak Ewinga). 38-latek jest wdzięczny m.in. polskim fanom skoków, dzięki którym ma siły na walkę z chorobą.

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Euforia na Wielkiej Krokwi! Kamil Stoch najlepszy, Dawid Kubacki trzeci! >>

"Chcę przesłać naprawdę gorące podziękowania z głębi serca, za ogrom miłości i wsparcie, jakie otrzymałem od całej rodziny skoków narciarskich - to było coś niesamowitego, to było wzruszające. I naprawdę pomogło mi być dalej silnym w tym czasie. Dziękuję wam wszystkim" - przekazał Romoeren.

ZOBACZ: Skoki. Przejmujące słowa Bjoerna Einara Romoerena o walce z rakiem. "Chciałem wiedzieć, czy mogę umrzeć" >>

Brązowy medalista olimpijski w drużynie w Turynie z 2006 r. podkreślił, że zawody w Zakopanem to jedno z największych show w skokach narciarskich na świecie. Na koniec Romoeren zwrócił się do kibiców w języku polskim...

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL