Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Weekend należał do Polaków. Dawid Kubacki zwyciężyłby w "Zakopane 5"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Turniej Czterech Skoczni, Titisee-Neustadt 5, Willingen 5, Raw Air i Planica 7 - takie zmagania odbywają się w trakcie Pucharu Świata. Gdyby zorganizowano Zakopane 5, tegoroczna edycja należałaby do Polaków.

W turniejach typu Raw Air czy Planica 7 do klasyfikacji łącznej wliczane są noty z kwalifikacji oraz turniejów. Podczas ostatniego weekendu w Zakopanem (poza serią próbną) zawodniczy oddawali maksymalnie po pięć skoków - w kwalifikacjach, konkursie drużynowym oraz indywidualnym.

Najwyższą notę łączną za pięć skoków osiągnął Dawid Kubacki, który zwyciężył w kwalifikacjach, był liderem Polaków w sobotę, a na zakończenie zajął trzecie miejsce w zmaganiach indywidualnych. Łącznie zgromadził na swoim koncie 758,3 pkt.

Drugie miejsce w turnieju Zakopane 5 zająłby w tym roku Kamil Stoch, czyli triumfator niedzielnej rywalizacji. Trzykrotny mistrz olimpijski straciłby do Kubackiego 12,5 pkt. Trzeci byłby Stephan Leyhe.

Dodajmy, że w tym sezonie Turniej Czterech Skoczni zakończył się zwycięstwem Dawida Kubackiego, natomiast w Titisee-Neustadt 5 najlepszy był Ryoyu Kobayashi.

Czytaj także:
Passa Dawida Kubackiego trwa. "Wydaje mi się, że to nie jest sen"
Kamil Stoch: Nie mógłbym sobie wyśnić lepszego wieczoru

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kubacki w dobrym humorze po drużynówce w Zakopanem. "Potrzebujemy więcej metrów"

Czy powinien zostać zorganizowany turniej "Zakopane 5"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL