Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marius LindvikGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Marius Lindvik

Skoki narciarskie. Marius Lindvik zaprasza Polaków na Raw Air 2020. Użył polskich słów (wideo)

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Powoli zbliża się norweski turniej Raw Air w skokach narciarskich. Z tej okazji Marius Lindvik postanowił zaprosić polskich kibiców, używając kilku słów w naszym języku.

Za nami Puchar Świata w Zakopanem, który ostatecznie dobrze się dla nas skończył. Niedzielne zawody indywidualne wygrał Kamil Stoch, a na trzecim miejscu znalazł się Dawid Kubacki. Teraz skoczków czeka długa podróż, bo najbliższe konkursy odbędą się w japońskim Sapporo.

Skoki narciarskie. Szymon Łożyński: Kubacki ruszył po Kryształową Kulę. Musi uważać na Kamila Stocha >>

Przed nami jeszcze wiele emocji w PŚ, ale najciekawiej zapowiada się końcówka sezonu. To wtedy skoczkowie będą rywalizować najpierw w Raw Air, a potem w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy.

Norwegowie już pracują nad tym, by na Raw Air przyjechało jak najwięcej kibiców. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że Polacy kochają skoki i dlatego za pośrednictwem Twittera naszych rodaków zaprosił Marius Lindvik. 21-latek użył dwóch polskich zwrotów: "dzień dobry" i "dobre skoki".

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Pół miliona coraz bliżej. Dawid Kubacki liderem rankingu finansowego >>

Raw Air 2020 odbędzie się w dniach 7-15 marca. Skoczkowie będą rywalizować w siedmiu konkursach na czterech różnych skoczniach.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kamil Stoch zachwycony po konkursie. "Ciężko się nie cieszyć po takich skokach i przy takich kibicach"

Czy wybierasz się na zawody Raw Air?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL