Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaNewspix / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Puchar Świata Sapporo 2020. "Złego diabli nie biorą". Piotr Żyła nie boi się o wirusa w Azji

Dawid Borek
Dawid Borek
Polscy skoczkowie najbliższy weekend spędzą w Sapporo, gdzie będą rywalizować w kolejnych konkursach Pucharu Świata. Piotr Żyła przyznaje, że nie obawia się podróży do Azji, gdzie panuje koronawirus.

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób. Wirus dotarł m.in. do Japonii, gdzie polscy skoczkowie spędzą najbliższy weekend.

W Sapporo reprezentanci Polski będą skakać już od piątku. Tego dnia czekają ich dwa treningi oraz kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego. Ten odbędzie się w sobotę. Drugie zawody indywidualne zaplanowano na niedzielę, poprzedzą je eliminacje.

- Nie słyszałem o nim, ale się nie boję. Złego diabli nie biorą - zażartował Piotr Żyła, zapytany przez "Super Express" o rozprzestrzeniający się w Azji wirus.

ZOBACZ WIDEO: Sukcesy Kubackiego i Stocha zamazują rzeczywistość? "Tak źle z polskimi skokami nie było od dawna"

Dodał, że lubi podróżować do Azji, choć ze względu na zmianę strefy czasowej skoczkom nie jest łatwo w pełni skupić się w trakcie konkursów. - Zawsze fajnie do Japonii jechać. Trzeba tylko trochę system przestawić, żeby się obudzić - zaśmiał się Żyła.

- Zdarzało się, że spałem za długo i później nie miałem kontaktu ze swoim mózgiem. Trzeba się dobrze wyspać. Mnie się trudno tam skacze. Jedzie się po rozbiegu i trudno o sygnał, że to już trzeba się wybijać. Zdarzało się i próg przespać - wyznał w swoim stylu Piotr Żyła.

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Sapporo ruszy o 9:30 czasu polskiego. Jeszcze szybciej zacznie się skakanie w niedzielę. Początek zawodów zaplanowano bowiem na 3:00 czasu polskiego.

Plan na Puchar Świata w Sapporo:

31 stycznia (piątek)
8:30 - I trening
9:30 - II trening
10:30 - kwalifikacje

1 lutego (sobota)
8:30 - seria próbna
9:30 - konkurs indywidualny

2 lutego (niedziela)
2:00 - kwalifikacje
3:00 - konkurs indywidualny

Zobacz też:
Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Pół miliona coraz bliżej. Dawid Kubacki liderem rankingu finansowego
Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Peter Prevc przyznał, że inspiruje go Kamil Stoch

Czy zamierzasz oglądać konkursy w Sapporo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL