Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klemens Murańka z kibicami Instagram / majkelg84 / Na zdjęciu: Klemens Murańka z kibicami

Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. "Cesarz ze swoim ludem". Klemens Murańka skradł serca Japończyków (wideo)

Dawid Borek
Dawid Borek
Klemens Murańka świetnie wypadł w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Przy okazji skradł serca japońskich kibiców, czego dowodem jest opublikowany w sieci film.

25-latek ma za sobą bardzo udany weekend w japońskim Sapporo. W sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął drugie miejsce, ustępując tylko Austriakowi Clemensowi Leitnerowi. Jeszcze lepiej było w niedzielę. W drugim konkursie Klemens Murańka zwyciężył, zostawiając za swoimi plecami Andersa Haare'a i Hiroakiego Watanabe.

I choć na skoczni Klemens Murańka odniósł tylko jeden triumf, śmiało można powiedzieć, że polski skoczek w Japonii odniósł dwie wygrane - jedną na płaszczyźnie sportowej, drugą na kibicowskiej.

Murańka skradł bowiem serca fanów z klubu kibica w Sapporo, którzy z uśmiechem na ustach skandowali jego nazwisko. "Murańka, Murańka, Murańka! Number one!" - krzyczeli Japończycy z "Sapporo Noise Team".

Wideo w mediach społecznościowych opublikował Michał Górny, fizjoterapeuta polskiej kadry. "Cesarz Klemens ze swoim ludem" - zażartował Górny na Instagramie.

Po bardzo udanym weekendzie z Pucharem Kontynentalnym w Sapporo, Klemens Murańka otrzyma szansę w Pucharze Świata. Michal Doleżal przeprowadził małą rewolucję w kadrze A, na PŚ na Okurayamie powołując Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i właśnie Klemensa Murańkę.

Zobacz też:
Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Klemens Murańka najlepszy w Sapporo! Paweł Wąsek z punktami
Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Klemens Murańka na podium w Sapporo. Triumf Austriaka

ZOBACZ WIDEO: Sukcesy Kubackiego i Stocha zamazują rzeczywistość? "Tak źle z polskimi skokami nie było od dawna"

Czy Murańka powtórzy dyspozycję z Pucharu Kontynentalnego w Pucharze Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL