Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gregor Schlierenzauer Getty Images / Aleksander Domanski/SEPA.Media / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

Skoki narciarskie. Puchar Świata Sapporo 2020. Gregor Schlierenzauer zaliczył upadek na treningu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kadra skoczków Austrii jest już w Sapporo, gdzie w weekend zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata. Podczas nieoficjalnego treningu na Okurayamie wywrócił się Gregor Schlierenzauer.

W sobotę i niedzielę w Sapporo odbędą się dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy rozpoczną rywalizację już w piątek (początek o godz. 8:30 czasu polskiego, program - TUTAJ), kiedy zostaną rozegrane kwalifikacje do sobotniego konkursu.

Jak poinformował skijumping.pl, podczas czwartkowego, nieoficjalnego treningu reprezentacji Austrii na Okurayamie upadek zaliczył Gregor Schlierenzauer. 30-letni skoczek wywrócił się przy lądowaniu na 137-metrowym obiekcie.

Na szczęście, skończyło się na niegroźnych stłuczeniach. Doświadczony zawodnik prawdopodobnie pojawi się na skoczni podczas kwalifikacji.

- Cała sytuacja nie była zbyt groźna. Gregor Schlierenzauer upadł wskutek problemów przy lądowaniu, a zeskok Okurayamy opuszczał poobijany. Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby stawił się na starcie piątkowych kwalifikacji - cytuje rzecznika austriackiej drużyny Daniela Fettnera skijumping.pl.

ZOBACZ: Skoki narciarskie. Puchar Świata. Pracowity miesiąc dla zawodników. Przetarcie przed Raw Air >>

"Schlieri" w tym sezonie Pucharu Świata spisuje się bardzo przeciętnie. Czterokrotny medalista olimpijski z 220 punktami na koncie zajmuje 21. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

ZOBACZ WIDEO: Czekają nas chude lata w polskich skokach narciarskich? "Brakuje całej generacji. Nie ma następców"

Komentarze (1):

 • Stanisław Boberowicz Zgłoś
  No tak, w przeszłości Małyszomania. dzisiaj- Stocho -i Kubackomania, a co jutro? Zero.zeroTak zachwycalismy się byłym trenerem i jego gwiazdami,że przyszłość zniknęła z
  Czytaj całość
  polawidzenia. Czas zdjąć różowe okulary i do roboty.. Jak to jest, że nagle pojawiają sięsię obiecujące talenty i też nagle znikają. Coś nie gra na linii kluby narciarskie - centralanarciarska. Za łatwo poświęcamy uwagi młodym adeptom skoków, a potem ichmarnujemy. Kilka pendolino nie rozwiązuje problemów i to nie tylko w skokachnarciarskich.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL