Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Hoerl Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Jan Hoerl

Skoki narciarskie. Puchar Świata Willingen 2020. Zmiana w składzie Austriaków. Jan Hoerl stracił miejsce

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Austriacy dokonali jednej zmiany w składzie na weekend Pucharu Świata w Willingen. Ze składu wypadł Jan Hoerl, który w ostatnich konkursach spisywał się poniżej oczekiwań.

37. miejsce w drugim konkursie w Titisee-Neustadt, 28. w Zakopanem, dyskwalifikacja w pierwszych zawodach w Sapporo i 24. lokata w drugich - tak w ostatnich tygodniach spisywał się Jan Hoerl w Pucharze Świata. Trener Andreas Felder postanowił, że niespełna 22-letni zawodnik odpocznie od rywalizacji w zawodach najwyższej rangi. W sezonie 2019/20 nie opuścił jeszcze żadnego konkursu PŚ. 

Hoerla zastąpi Stefan Huber, młodszy brat Daniela. Stefan bardzo dobrze spisał się w dwóch ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego w Planicy, gdzie w sobotę był czwarty, a dzień później pierwszy i zapracował sobie na miejsce w składzie na PŚ w Willingen. 

Oprócz niego w cyklu Willingen-Five rywalizować będą także: Stefan Kraft (lider klasyfikacji generalnej PŚ), Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber, Michael Hayboeck oraz Marco Woergoetter. Ten ostatni w Sapporo zaliczył debiut w zawodach PŚ i od razu zdobył pierwsze punkty w karierze.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Na zmiany w składzie nie zdecydował się natomiast Stefan Horngacher, wobec czego Niemcy wystąpią w składzie: Karl Geiger, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Pius Paschke, Markus Eisenbichler oraz Richard Freitag. Freitag dość niespodziewanie pozostał w drużynie, bo w ostatnich konkursach spisywał się bardzo słabo. W Zakopanem był dopiero 48. W pierwszych zawodach w Sapporo poprawił się o jedną lokatę, ale do drugiego nawet się nie zakwalifikował.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Willingen. Największa z dużych skoczni. Małysz pokazał, że można tu latać bardzo daleko

Program Willingen Five 2020:

Piątek, 7 lutego
15:30 - treningi
18:00 - kwalifikacje

Sobota, 8 lutego
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny

Niedziela, 9 lutego
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata w Willingen. Zmiany w kadrze Słowenii. Wraca między innymi Jurij Tepes

Czy Stefan Huber zdobędzie punkty PŚ w Willingen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL