Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Horngacher Expa/Newspix.pl / JFK / Na zdjęciu: Stefan Horngacher

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Bad Mitterndorf 2020. Zaskakująca decyzja Horngachera. Niemcy w okrojonym składzie

Dawid Borek
Dawid Borek
Przed konkursami Pucharu Świata w Bad Mitterndorf Stefan Horngacher skreślił z kadry Richarda Freitaga. Co ciekawe, w jego miejsce nie powołał innego skoczka.

Oznacza to, że reprezentację Niemiec w zaplanowanych na najbliższy weekend konkursach indywidualnych w Bad Mitterndorf będzie reprezentowało nie sześciu, a pięciu skoczków. Stefan Horngacher nie wypełnił zatem limitu zawodników w kadrze.

- Będzie trenował z Severinem Freundem - poinformował Horngacher (cytowany przez skispringen.com), swoją decyzję o braku powołania Richarda Freitaga tłumacząc jego ostatnimi problemami. 28-latek jest w kiepskiej dyspozycji.

- Jak to się skończy? Tego nie możemy przewidzieć - stwierdził Horngacher, który na konkursy indywidualne w Bad Mitterndorf powołał piątkę: Stephan Leyhe, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Constantin Schmid.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

- Tamtejsza skocznia jest specyficzna. Od progu loty są relatywnie wysoko nad zeskokiem, nie jest łatwo je ukształtować. Dołożymy wszelkich starań, by poszło nam jak najlepiej, ale nie wiemy, jak kadra spisze się w trakcie pierwszych lotów w tym sezonie - podkreślił były trener reprezentacji Polski.

- Ostatni weekend był dla mnie niesamowity. Nadal nie dociera do mnie to, co tam się wydarzyło. Teraz będę chciał pobić swój rekord, który wynosi 224 metry. I po prostu dobrze bawić się w trakcie konkursu lotów - powiedział przed weekendem w Bad Mitterndorf Stephan Leyhe, zwycięzca ostatniego konkursu PŚ w Willingen.

Rywalizacja w Bad Mitterndorf w piątek, gdy odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. W niedzielę czeka nas drugi konkurs indywidualny, także poprzedzony kwalifikacjami.

Zobacz też:
Skoki narciarskie. Sportowe zmartwychwstanie Harrachova. Dwie skocznie czynne i wielkie plany
Skoki. Puchar Świata w Bad Mitterndorf. Upadek, który zmienił wszystko. Ciemna strona Kulm

Czy Horngacher podjął słuszną decyzję, nie wykorzystując limitu powołań do kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL