Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej Borek Sedlak i Walter HoferExpa/Newspix.pl / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Socher / Na zdjęciu od lewej Borek Sedlak i Walter Hofer

Skoki. Puchar Świata Bad Mitterndorf. Borek Sedlak: Nadchodzą lepsze prognozy

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Na razie wszystko wskazuje na to, że sobotni i niedzielny konkurs Pucharu Świata odbędzie się bez komplikacji. - Sobota ma być praktycznie bezwietrzna - mówi Borek Sedlak.

W piątek odwołano treningi oraz kwalifikacje przed Pucharem Świata w Bad Mitterndorf. Na mamuciej skoczni był zbyt silny wiatr i gdyby pozwolono zawodnikom skakać, to narażono by ich zdrowie. Co z sobotnim i niedzielnym konkursem?

W rozmowie z TVP Sport zastępca dyrektora Pucharu Świata Borek Sedlak zdradził, że tym razem nie powinno być komplikacji.

- Nadchodzą lepsze prognozy pogody. To dobry znak. Mamy nadzieję, że jutro i pojutrze nie będzie problemów. (...) Sobota ma być praktycznie bezwietrzna. W niedzielę może trochę wiać, ale do 2 metrów na sekundę. Obyśmy mieli wszystko pod kontrolą i przeprowadzili dwa świetne konkursy - komentuje Sedlak.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Stefan Kraft lata jak szalony. "Punkty zdobywa krok po kroku"

Czy odwołanie piątkowych treningów i kwalifikacji było konieczne? Zastępca dyrektora PŚ wyjaśnia, że to była najlepsza decyzja z możliwych.

- Skocznia jest wrażliwa, ale wszystko szybko się zmieniało. Z mojego punktu widzenia wszystko było na granicy. W związku z lepszymi prognozami na następne dni podjęliśmy decyzję, aby zrezygnować ze skakania na dziś. Myślę, że to dobra decyzja. Przeprowadzenie treningów i kwalifikacji byłoby ryzykowne - tłumaczy.

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Bad Mitterndorf rozpocznie się o godzinie 11. Transmisję przeprowadzi TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, a także sport.tvp.pl i platformy WP Pilot i Eurosport Player. Tekstową relację LIVE znaleźć będzie można na portalu WP SportoweFakty.

Skoki narciarskie. Puchar Świata Bad Mitterndorf. Adam Małysz uważa, że Stoch wciąż może wygrywać >>

Skoki narciarskie. Puchar Świata Bad Mitterndorf. Trening i kwalifikacje odwołane! >>

Czy uda się przeprowadzić oba weekendowe konkursy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL