Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michal DoleżalNewspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Michal Doleżal

Skoki narciarskie. Dawid Góra: To sukces nie tylko Piotra Żyły. Michal Doleżal może odetchnąć z ulgą

Dawid Góra
Dawid Góra
Puchar Świata w Bad Mitterndorf przyniósł rewelację. Piotr Żyła wygrał wbrew warunkom pogodowym, a co ważniejsze - pokazał, że jego forma nie musi być kapryśna. Przed mistrzostwami w Planicy Polska ma trzech reprezentantów w gronie faworytów.

I właśnie to jest fakt, który może uspokoić Michala Doleżala. Mieliśmy zwycięstwo Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni, wygraną Kamila Stocha mimo chwiejnej formy. Ale brakowało tego, czym odróżniali się Polacy w czasach Stefana Horngachera - fantastycznych wyników kilku skoczków jednocześnie.

Sukces może zdarzyć się każdemu trenerowi. Nawet nieudolnemu. Są sportowe perły, które trudno zahamować. Klasę trenera widać, kiedy może pochwalić się osiągami kilku swoich podopiecznych. W Austrii nie dość, że zwyciężył Piotr Żyła, to jeszcze świetne skoki zaprezentowali Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce i siódmy Kamil Stoch. To jest ten moment, kiedy głośne oklaski powinien usłyszeć nasz czeski szkoleniowiec.

Co za konkurs! Fenomenalny Piotr Żyła z triumfem! >>

Przez całą zimę liczę na to, że Stoch wywalczy to, czego mu brakuje w imponującym dorobku sportowym - mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Dlatego drobiazgowo analizowaliśmy w WP SportoweFakty formę Polaka i jego możliwości względem pozostałych - m.in. Kubackiego. Tymczasem okazuje się, że doszedł mu kolejny rywal - Żyła.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Przy takiej ekipie widowisko nabiera barw. Nie tylko dla dziennikarzy i kibiców, ale też samych zawodników. Rywalizacja wewnątrz kadry stanowi silną motywację do wytężonej pracy. Nie twierdzę, że powodów, dla których warto świetnie skakać jest za mało, ale każdy kolejny może stanowić niuans utrzymujący formę na szczycie. Bądź na ten szczyt ją windujący.

Do słoweńskich mistrzostw nieco ponad miesiąc. Doleżal może pracować we względnym spokoju. Po takich wynikach presja rośnie, ale pewność siebie także. A ta pomaga w oczyszczeniu głowy i skupieniu się na wynikach. Prawda jest taka, że obecnie każdy z trzech Polaków, którzy znaleźli się w dziesiątce w Bad Mitterndorf, może zwyciężać.

Piotr Żyła po triumfie: Jestem zaskoczony! Zepsułem dwa skoki i wygrałem >>

Trochę niepokoi sytuacja Kubackiego w klasyfikacji generalnej. To najwyższy czas, aby gonić Geigera i Krafta. Tymczasem strata do lidera wynosi już 188 punktów. Po takim konkursie należy jednak, choć na chwilę, założyć szaty optymisty. Niech niedziela tę różnicę drastycznie zmniejszy!

Komentarze (7):

 • Andy Shefo Zgłoś
  Oj nieładnie tak usuwać komentarze, WP. WSTYD! Człowiek ma prawo do wolności wypowiedzi i może wypowiedzieć się o czymś negatywnie. Ale to nie powód, żeby usuwać komentarz !!! Ale
  Czytaj całość
  czego można oczekiwać od WP - tendencyjnej strony wypowiedzi....
  • Byle kto Zgłoś
   A ja myślę że nasza święta trójca skacze dobrze z rozpędu po pracy z Hongacherem. Trzeba zwrócić uwagę na zapaść reszty kadry. Zarówno A jak i B. Wyniki pucharu kontynentalnego nie
   Czytaj całość
   napawają optymizmem. Nie chcę stawiać od razu wyroków. Niecały sezon to mało. Wszystko okaże się w przyszłym roku czy będzie jakiś progres czy dalej regres. Szczególnie boli postawa Kota. Dwa lata temu udowodnił że potrafi skakać. Teraz zapaść na którą nikt nie potrafi znaleźć antidotum. Chociaż jego kłopoty zaczęły się jeszcze za Hongachera, trudno więc wyrokować.
   • yes Zgłoś
    O godzinie 20.30 na skoczni Iron Mountain skończyła się pierwsza seria Pucharu Kontynentalnego: Wąsek - 7, Kot - 10, Hula - 14, Juroszek - 30. Obsada nieliczna i niezbyt mocna.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL