Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł WąsekNewspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków. Doszło do zmiany

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Siedmiu polskich zawodników weźmie udział w nadchodzących konkursach Pucharu Świata w Rasnovie. Trener Michal Doleżal dokonał zmiany w składzie. Andrzeja Stękałę zastąpi Paweł Wąsek.

Andrzej Stękała wypadł ze składu reprezentacji Polski na konkursy Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. 25-latek nie wykorzystał swojej szansy w Bad Mitterndorf, gdzie zajął 35. miejsce w sobotnim konkursie. W niedzielę przepadł w kwalifikacjach.

Decyzją trenera Michala Doleżala jego miejsce zajmie Paweł Wąsek. Reszta składu pozostaje bez zmian. Oznacza to, że do Rumunii polecą także: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka - poinformował portal skaczemy.pl.

Paweł Wąsek prezentuje się z dobrej strony w Pucharze Kontynentalnym. Zajął drugie miejsce w Brotterode, a następnie w Iron Mountain. Z dorobkiem 274 punktów zajmuje 14. pozycję w klasyfikacji generalnej - najwyższą spośród Polaków. Na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle był 39.

Konkursy PŚ w Rasnovie odbędą się w dniach 21-22 lutego. Już dzień wcześniej (20 lutego) przeprowadzone zostaną dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do piątkowych zawodów.

Czytaj także:
Clemens Aigner znów najlepszy. Polacy kiepsko
Kamil Stoch wyprzedził Gregora Schlierenzauera

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Stefan Kraft lata jak szalony. "Punkty zdobywa krok po kroku"

Czy Paweł Wąsek zdobędzie punkty w Rasnovie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL