Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochTwitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Upadek był blisko! Zobacz lądowanie Kamila Stocha (wideo)

Dawid Borek
Dawid Borek
Kamil Stoch w trakcie kwalifikacji do piątkowego konkursu PŚ w Rasnovie stracił równowagę przy lądowaniu i musiał ratować się przed upadkiem. Zobacz tę niebezpieczną sytuację.

Kamil Stoch w kwalifikacjach poleciał daleko, przy niezbyt mocnym wietrze pod narty lądując na 99. metrze. Pełni szczęścia jednak nie było, bo reprezentantowi Polski nie udało się lądowanie.

Skoczek z Zębu napędził sobie i swoim kibicom trochę strachu, bo przy lądowaniu stracił równowagę. W powietrzu już było czuć upadek Stocha, ale na szczęście skończyło się tylko delikatną podpórką.

- Ładnie w powietrzu, daleko, ale tutaj błąd przy lądowaniu. I niewiele brakowało! Wyratował się przed upadkiem - komentował w TVP Sport Stanisław Snopek.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Efektem kiepskiego lądowania były niskie noty od sędziów. Stoch za styl otrzymał zaledwie 45,5 punktu. Gdyby dostał o 10 "oczek" więcej, cieszyłby się ze zwycięstwa w eliminacjach. Koniec końców Stoch przez podpórkę musiał zadowolić się siódmą lokatą.

- Zjechały mi się narty, obiła się jedna o drugą i trudno było mi utrzymać równowagę. To wynikało z tego, że chciałem za ładnie wylądować - powiedział po swoim skoku Stoch w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport (więcej TUTAJ).

Kwalifikacje do piątkowego konkursu w Rasnovie wygrał Marius Lindvik. Pełną relację znajdziesz TUTAJ.

Początek piątkowych zawodów w Rasnovie o 14:00 czasu polskiego. Transmisja w TVP 1, TVP Sport i na WP Pilot. Wynikowa relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL