Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Historyczny konkurs. Polacy mogą odegrać główne role

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Przed nami historyczny, pierwszy konkurs Pucharu Świata w Rumunii. Na skoczni w Rasnovie główne rolę mogą odegrać reprezentanci Polski.

Czwartek był wielką niewiadomą dla najlepszych skoczków na świecie, bo po raz pierwszy zimą oddawali próby na obiekcie normalnym w Rasnovie. Kamil Stoch przyznał w jednym z wywiadów, że to trudna, wymagająca skocznia, ale podczas treningów i kwalifikacji potwierdziła się stara prawda - dla zawodnika w wysokiej formie skocznia nie ma większego znaczenia. 

Lider Pucharu Świata, Stefan Kraft, uzyskał najwyższą notę w pierwszym treningu, w drugim najlepszy był Stoch, a kwalifikacje zwyciężył Marius Lindvik. Warto jednak przypomnieć, że w skoku kwalifikacyjnym Stoch miał bardzo duże problemy przy lądowaniu (ZOBACZ) - w sumie otrzymał tylko 45,5 punktu za styl, co w konsekwencji dało mu siódme miejsce. Gdyby nie ten fakt, to skoczek z Zębu zgarnąłby w czwartek premię za triumf w kwalifikacjach. 

Nie ma jednak wątpliwości, że to Stoch będzie jednym z faworytów piątkowych zmagań, jednak grono kandydatów do miejsc na podium jest szerokie. Trzeba wymienić w nim także Krafta, Karla Geigera, Stephana Leyhe, czy także Dawida Kubackiego. Ten ostatni zmaga się z przeziębieniem (WIĘCEJ), ale w czwartek ani razu nie wypadł z czołowej szóstki. 

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Co ważne, według prognoz wiatr w piątek nie powinien mieć większego wpływu na rywalizację. Podczas czwartkowych treningów i kwalifikacji warunki nie były do końca stabilne i w pewnym stopniu miały wpływ na rywalizację. Wszystko wskazuje jednak na to, że w piątek czekają nas sprawiedliwe zawody. 

Na starcie, oprócz Kubackiego i Stocha, zobaczymy także czterech innych Polaków: Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła oraz Klemensa Murańkę. Kwalifikacji nie przebrnął tylko Paweł Wąsek. 

Początek konkursu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Transmisja ze zmagań dostępna będzie w TVP 1 oraz TVP Sport. Relacja także w serwisie WP SportoweFakty.

Piątek, 21.02.2020
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Kto zwycięży piątkowy konkurs?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL