Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KubackiGetty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Nietypowa data konkursu. Znamy powody

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata w Rasnovie odbędzie się w piątek o godzinie 14:00. Za takim terminem stoją jednak konkretne powody.

Treningi i kwalifikacje w piątek, konkursy w sobotę i niedzielę - tak wygląda standardowy weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Rasnovie jest jednak inaczej - w czwartek odbyły się treningi i kwalifikacje, a rywalizacja o punkty PŚ czeka nas w piątek i sobotę. Pierwszy konkurs (piątkowy) zaplanowany jest na godzinę 14:00. Wielu kibiców z pewnością nie obejrzy go ze względu na codzienne obowiązki. 

Okazuje się jednak, że za takim terminem stoją konkretne powody. Jak poinformował serwis skijumping.pl, to Europejska Unia Nadawców (EBU) zdecydowała o rozgrywaniu skoków w Rumunii od czwartku do niedzieli. Gdyby konkurs miał odbyć się w niedzielę, kolidowałby on ze zmaganiami na mistrzostwach świata w biathlonie, które odbywają się w Anterselvie. 

Warto dodać, że także za tydzień, w Lahti, jeden z konkursów odbędzie się w piątek. Początkowo nie był on planowany, ale trafił do kalendarza w zastępstwie za odwołane zawody w Ruce. 

Piątek, 21.02.2020
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 22.02.2020
11:00 - Kwalifikacje
12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Dawid Kubacki walczy z przeziębieniem. Wyciągnął wnioski po Kulm

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Piotr Żyła: Nie ma co narzekać, trzeba skakać wszędzie

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Czy zamierzasz oglądać piątkowy konkurs PŚ w Rasnovie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL