Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karl GeigerPAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Karl Geiger

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Imponujący wyczyn Karla Geigera. Pierwszy taki w XXI wieku

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Trzy konkursy na skoczni normalnej w sezonie 2019/20 i trzy zwycięstwa Karla Geigera. W XXI nikt nie może pochwalić się takim wyczynem.

Karl Geiger po dwóch wygranych na skoczni normalnej w Predazzo, był jednym z faworytów piątkowego konkursu w Rasnovie. Niemiec potwierdził, że doskonale czuje się na normalnych skoczniach i po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył na tego typu obiekcie. Dzięki temu odrobił 40 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do prowadzącego Stefana Krafta.

Geiger został pierwszym zawodnikiem w XXI wieku, który w trakcie jednego sezonu PŚ zwyciężył trzy konkursy na skoczni normalnej. Po raz ostatni tego wyczynu dokonał Masahiko Harada (w sezonie 1997/98). 

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że aktualnie najlepsi skoczkowie coraz rzadziej rywalizują na mniejszych obiektach. W sezonie 2019/20 tego typu rywalizacja była zaplanowana tylko w Rasnovie, ale ze względu na problemy ze śniegiem, organizatorzy PŚ w Predazzo przenieśli skoki z dużego obiektu na normalny. 

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Po cztery zwycięstwa na skoczni normalnej w jednym sezonie mają Ole Bremseth (1981/1982), Matti Nykaenen (1987/1988), a także Jens Weissflog (1993/1994). W sobotę, w Rasnovie, Geiger będzie mógł się z nimi zrównać. Początek zmagań o godzinie 12:45. 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Geiger ciągle w grze o Kryształową Kulę, Kubacki nie wykorzystał szansy

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Europejskie media: "Niemcy wywołali sensacje"

Czy Karl Geiger zwycięży sobotni konkurs?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL