Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Kraft PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Stefan Kraft przyłapany na gorącym uczynku? (wideo)

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Podczas konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie kamery telewizyjne zarejestrowały moment, kiedy Stefan Kraft "majstrował" przy kombinezonie. Zobacz wideo.

Stefan Kraft zwyciężył sobotni konkurs Pucharu Świata w Rasnovie i przybliżył się do zdobycia Kryształowej Kuli za sezon 2019/20. Reprezentant Austrii zwiększył przewagą nad drugim w klasyfikacji generalnej PŚ - Niemcem Karlem Geigerem - do 118 punktów.

Zwycięstwo austriackiego skoczka na rumuńskim obiekcie wywołało sporo kontrowersji po tym, jak podczas transmisji telewizyjnej kibice mogli zobaczyć, że... Kraft "naciąga" kombinezon. Sytuacja miała miejsce na chwilę przed oddaniem skoku.

"Stefan Kraft przyłapany na gorącym uczynku. Pytanie, gdzie są granice 'legalności' takiego naciągania kombinezonu?" - skomentował na Twitterze dziennikarz skijumping.pl Piotr Bąk.

W trakcie kontroli kombinezonów sędziowie sprawdzają przepuszczalność powietrza, dokładny rozmiar i dopasowanie do ciała zawodnika. Podczas zawodów w Rasnovie Kraft przeszedł jednak kontrolę legalności swojego kombinezonu i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Zobacz:
Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Europejskie media zachwycone postawą Stefana Krafta

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Komentarze (26):

 • ConfucjuS Zgłoś
  no cóż zapewne znaleźli sposób jak naciągnąć taki kombinezon przed skokiem a potem szybko wykonują przy ruchy aby przejść kontrolę . Zresztą wystarczy popatrzeć jakie dziwne ruchy
  Czytaj całość
  robią przy siadaniu na belkę - normalne i naturalne to nie jest . Zapewne wszyscy o tym wiedzą
  • Marcin Derbowski Zgłoś
   Niemcy to Niemcy zrobią wszystko by wygrać. W końcu Hitler to ich największą postać. Więc do czegoś zobowiązuje.
   • B52 Zgłoś
    Tutaj rządzą Niemcy i Austria czego się spodziewacie, Polaka na czele PS?Niwmal wszyscy sponsorzy tego cyrku to firmy z Niemiec bądź Austrii.
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL