Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timi ZajcExpa/Newspix.pl / EXPA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Timi Zajc

Skoki narciarskie. MŚ w lotach w Planicy. Organizatorzy uspokajają ws. koronawirusa

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Słoweńskie ministerstwo zdrowia zaleca odwoływanie imprez sportowych ze względu na koronawirusa, ale Planica zapowiada, że podczas MŚ w lotach "pokaże, że życie toczy się normalnie".

Koronawirus z coraz większą siłą uderza w światowy sport. W ostatnich tygodniach z powodu epidemii COVID-19 w Chinach odwołano wiele imprez i rozgrywek, m.in. piłkarskie mecze japońskiej J-League czy włoskiej Serie A.

Epidemia koronawirusa w ostatnich dniach zbiera swoje żniwo we Włoszech i fakt ten niepokoi słoweńskie władze oraz Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). W dniach 20-22 marca w Planicy zaplanowano bowiem MŚ w lotach.

W środę Słoweńskie Ministerstwo Zdrowia zaleciło odwoływanie imprez sportowych ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wirusa. Jak podkreślono - tu cytat z portalu siol.net: "wirus jest u progu Słowenii" i organizatorzy zawodów powinni trzymać się zaleceń ministerstwa.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Do dziś we Włoszech odnotowano 374 przypadki zachorowań (ponad 81 tys. na całym świecie). Przedstawiciele komitetu organizacyjnego MŚ w lotach zachowują jednak spokój i nie przyjmują do wiadomości, że mistrzostwa mogłyby się nie odbyć w Planicy w ustalonym terminie.

Na marcowe zawody sprzedano już ok. 70 tys. biletów. "Planica pokaże, że życie toczy się normalnie pomimo zagrożenia koronawirusem. Będziemy jednak restrykcyjnie przestrzegać zasad higieny" - zapewniają.

Zobacz:
Skoki narciarskie. Słoweńcy obawiają się koronawirusa. Mistrzostwa świata w lotach póki co niezagrożone
Skoki. Puchar Świata Lahti 2020. Pogoda może znowu namieszać (program, transmisja)

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL