Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki narciarskie. Puchar Świata Lahti 2020. Podium ucieka Polakom w Pucharze Narodów

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Tylko dwóch Polaków zdobyło punkty w piątek, co spowodowało, że zwiększyła się strata Biało-Czerwonych do Norwegów w Pucharze Narodów.

Po weekendzie Pucharu Świata w Rasnovie wydawało się, że punkty do klasyfikacji generalnej cyklu i Pucharu Narodów zdobywać będą już nie tylko Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, ale też pozostali reprezentanci Polski - m.in. Jakub Wolny, czy Aleksander Zniszczoł. Tymczasem w piątkowym konkursie w Lahti w drugiej serii oglądaliśmy tylko Kubackiego i Stocha - obaj zakończyli zmagania w pierwszej szóstce (WIĘCEJ). 

Taki scenariusz spowodował, że strata Polaków do trzecich Norwegów w Pucharze Narodów wzrosła do 53 punktów. To oczywiście różnica, którą Biało-Czerwoni są w stanie odrobić w ciągu jednego lub dwóch konkursów - pod warunkiem, że Kubacki i Stoch otrzymają odpowiednie wsparcie ze strony kolegów. 

W piątek znakomicie spisali się za to Austriacy, bo aż czterech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce, a w sumie cała siódemka zdobyła punkty Pucharu Świata. Dzięki temu podopieczni Andreasa Feldera powiększyli prowadzenie nad Niemcami do 279 punktów. 

W sobotę, w Lahti, odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę kolejne zawody indywidualne. 

Czytaj także: Skoki narciarskie. Słoweńcy po Lahti nie wrócą do ojczyzny. Koronawirus jedną z przyczyn

Klasyfikacja Pucharu Narodów 2019/2020 w skokach narciarskich

MiejsceDrużynaPunkty
1.Niemcy5194
2.Austria5041
3.Norwegia4622
4.Polska4272
5.Słowenia4085
6.Japonia3479
7.Szwajcaria801
8.Czechy335
9.Rosja248
10.Finlandia243
11.Bułgaria48
12.Kanada20
13.USA14
14.Kazachstan13
15.Estonia11

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Kto zajmie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Milosz32f4g Zgłoś
  Zapraszam do oglądania:
  • yes Zgłoś
   Nie można mieć wszystkiego i wszystkich najlepszych. Chcieli żeby Kubacki miał serię, do tego mocnych Stocha i Żyłę oraz drużynę i zaplecze, puchar narodów, najlepszych po
   Czytaj całość
   odliczeniu dodatkowych punktów, nagrody od premiera, gratulacje od premiera i prezydenta, dobre mowy i wpisy kibiców, pochwały od dyrektora, trenera, dziennikarzy i prezesa PZN oraz wiele innych dobroci. Do tego jeszcze dochodzą wyliczenia pieniędzy oraz przejazdy, dojazdy i pobyty. Kojarzy mi się to z bajką "O złotej rybce". Niech będą zdrowi i osiągają to i tyle na co ich stać.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL