Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Małysz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Adam Małysz

Skoki narciarskie. Puchar Świata Lahti 2020. Słabsze skoki Polaków to kwestia sprzętu? "Być może coś przeoczyliśmy"

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W sobotnim konkursie drużynowym reprezentacja Polski spisała się poniżej oczekiwań. Według Adama Małysza, krótsze skoki mogą być spowodowane nie błędami technicznymi, a kwestiami związanymi ze sprzętem.

Reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Dla Biało-Czerwonych był to najsłabszy występ w drużynówce od listopada 2017 roku (WIĘCEJ). Po zakończeniu rywalizacji, na antenie TVP Sport, Adam Małysz podjął się analizy poczynań poszczególnych kadrowiczów. Wysnuł też tezę, że krótsze skoki podopiecznych Michala Doleżala, mogą być spowodowane kwestiami związanymi ze sprzętem. 

- Jeśli coś nie idzie, często udziela się to całej drużynie. Przed sztabem na pewno jest sporo pracy, żeby dojść do tego, co jest grane - czy zaczynają wyprzedzać nas jeśli chodzi o sprzęt, czy też popełniamy jakiś błąd, który nie jest dla nas widoczny - powiedział w rozmowie z Aleksandrą Rajewską z TVP Sport. 

Na sprzęt zwrócił uwagę drugi raz także przy analizie prób Dawida Kubackiego. Skoczek w drugiej serii uzyskał znacznie gorszy wynik, niż w pierwszej rundzie, choć w jego odczuciu, to drugi skok był technicznie lepszy. 

- Stąd moje obawy, że gdzieś coś u nas przestaje funkcjonować jeśli chodzi o sprzęt. Być może przeoczyliśmy coś, dzięki czemu inne ekipy poszły do przodu. Będziemy analizować co jest grane, żeby nie zostawać. Mimo gorszych skoków, te odległości powinny być zdecydowanie lepsze - zauważył Małysz. 

W niedzielę, w Lahti, odbędzie się konkurs indywidualny. Początek o godzinie 15:30. 

Czytaj także:
Puchar Świata Lahti 2020. Kibice o postawie Polaków: Rozczarowujący występ

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Jak oceniasz postawę polskich skoczków w sezonie 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Alfer 2015 Zgłoś
  mowa adama małysza zaczyna przypominać gadkę kruczka - zobaczymy , sprawdzimy, będziemy analizować ...od dawna nasi mają niższe prędkości najazdowe ...a ponadto trudno coś ugrać
  Czytaj całość
  drużynowo, gdy jest tylko trzech klasowych (w tym dość nierówny PIOTR ŻYŁA)zawodników ...reszta naszych, to niestety III liga skoków...
  • Judenrat45 Zgłoś
   Panie Adamie. Szanuję Pana za sportowe osiągnięcia, ale obecna rola Pana chyba przerosła. Póki Dawid skakał było ok. a przecież jest dramat od początku sezonu. Nie wiem czy w tym
   Czytaj całość
   Waszym związku nie ma możliwości odwołania prezia? Wybił się na Pana plecach. Myślę, że większość kibiców tego pragnie.
   • topajew Zgłoś
    Za dużo Małysza w Małyszu, powinien się ktoś zająć szkoleniem młodzieży a nie stale jeździć z kadrą
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL